StartWiadomość dnia Wiadomości

Tego lata powinna zakończyć się gruntowna modernizacja ul. Broniewskiego w Częstochowie

Rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Macieja Hasika pytaliśmy o zakres prac i ich koszty:

To jest kolejna ulica w dzielnicy Tysiąclecie, która będzie zupełnie zmieniała swój wygląd, swoje oblicze. Ta sieć komunikacji bardzo się zmienia, to jest kolejny element układanki. Będzie nowa nawierzchnia, chodnik oraz wyremontowane miejsca parkingowe.

Wiadomo, że od maja przez kolejne tygodnie czekają nas w tym rejonie utrudnienia. Przebudowa trwa na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Gałczyńskiego. Trzeba przebudować kanalizację deszczową, nawierzchnie jezdni oraz chodników:

Wykonawca wszedł na teren budowy. Czas realizacji tego zadania to jest koniec lata. Niebawem będziemy mieć dopełnienie tych inwestycji, które pomogą na Tysiącleciu bezpieczniej i bardziej komfortowo się poruszać, ale też parkować w tym miejscu. To element programu „Lepsza komunikacja w Częstochowie”, zadanie finansowane z budżetu własnego, koszty wynoszą około 850 tys. zł. – dodaje Maciej Hasik.

Wystąpią okresowe zamknięcia dla ruchu w okolicy ul. Broniewskiego, pamiętajcie o tymczasowym oznakowaniu w rejonie inwestycji. Drogowcy przepraszają za pojawiające się utrudnienia dla ruchu i dla pieszych.

Zostaw komentarz