Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatr Nowy w Częstochowie premierowo – sztuką „Umrzeć Ze Śmiechu” otwiera nowy sezon

Facebook Twitter

Teatr Nowy w Częstochowie komedią w wyśmienitej obsadzie otwiera nowy sezon artystyczny.

Teatr Nowy w Częstochowie

Najbliższy weekend z premierowym spektaklem Teatru Nowego w Częstochowie. W nowej siedzibie przy ul. Brzezińskiej będziemy mogli zobaczyć sztukę pt. „Umrzeć ze śmiechu”. „Gramy w tym miesiącu ten tytuł od piątku do niedzieli” – mówi dyrektor Paweł Bilski.

Paweł Bilski:  Teatr Nowy został stworzony po to, aby poruszać widza, społeczności, ale i serca. Właśnie jedną z takich pierwszych premier, które szykujemy już na 20 października, jest spektakl pod tytułem „Umrzeć ze śmiechu” i serdecznie wszystkich zapraszamy do tego, aby razem z nami wejść w ten nowy sezon artystyczny właśnie z uśmiechem, bo chcemy poruszać rzeczywiście bardzo ważne tematy, a to jest bardzo zabawna komedia.

Teatr Nowy w Częstochowie zaprasza na premierę

Premiera 20 października o godz. 19.00, ale przedstawienie zagości na scenie dużej również w sobotę i niedzielę (21-22.10.). To błyskotliwie napisana przez amerykańskiego aktora, reżysera i scenarzystę Paula Elliotta komedia, pełna czarnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji. W repertuarze Teatru Nowego w tym sezonie pojawi się więcej tytułów…

Paweł Bilski: Ze spektaklami Teatru Nowego jest tak, że gramy u siebie, gramy w naszej siedzibie. Tak szczególnie jest ze spektaklem „Umrzeć ze śmiechu”, ale to nie jest tylko ten tytuł. W „Nowym” przygotowujemy już cały repertuar działań do końca tego roku. Mamy też spektakle pod tytułem „Cebula” i w ostatnim czasie rzeczywiście zjechaliśmy z tym spektaklem wiele różnych miejscowości, byliśmy też w Bystrzycy Kłodzkiej.

Wyśmienita obsada, dobry reżyser – przepis na sukces

Nowość, czyli sztukę „Umrzeć ze śmiechu” Teatr Nowy przy Ul. Brzezińskiej 57/59 w Domu Oczami Brata zaprezentuje na pewno też dwukrotnie w listopadzie i dwa razy w grudniu.

Paweł Bilski:  Reżyserem spektaklu jest Tomek Man, myślę, że znany też często publiczności ze względu na realizację w teatrze imienia Adam Mickiewicz. Ale właśnie z tego Mickiewicza zabrałem do produkcji Agnieszkę Łopacką, Martę Honzatko oraz Iwonę Chołuj. I właśnie w taką podróż, by spotkać się też z Krzyśkiem Berentem, czyli aktorem Teatru Miejskiego w Gdyni, Michałem Kaszakiem, który też gra w wielu różnych teatrach, Pauliną Kajdanowicz – twórczynią Teatru Razy Dwa właśnie z Bystrzycy Kłodzkiej. Świetny zespół aktorski i świetnie napisana sztuka.

Z dyrektorem Teatru Nowego w Częstochowie Pawłem Bilskim, rozmawiał Mariusz Osyra. Premierowy spektakl 20 października o godz. 19.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj