Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przegląd Zespołów Teatralnych Szkół Średnich za nami. Kogo wyróżniono?

Facebook Twitter

Przegląd Zespołów Teatralnych Szkół Średnich przyniósł wiele emocji i chociaż nie przyznano głównej nagrody, to na scenie dostrzeżono kilka młodych talentów.

Przegląd Zespołów Teatralnych Szkół Średnich

Pierwszej nagrody nie było, ale przyznano pozostałe, a do tego masę wyróżnień. Znamy już wyniki tegorocznego Przeglądu Zespołów Teatralnych Szkół Średnich. Młodzi aktorzy, głównie z liceów, prezentowali się na profesjonalnej scenie Teatru im. Adama Mickiewicza.

W jubileuszowym XX przeglądzie jury postanowiło nie przyznać w tym roku I nagrody. II miejsce zajęli aktorzy z Plastyka, ze spektaklem „Zabawy z Fredrą” pod kierownictwem i w reżyserii Marka Ślosarskiego. Trzeci był Teatr Karo z MDK-u za spektakl „A teraz won!” w adaptacji Wojciecha Kowalskiego. To miejsce zajął ex aequo z grupą teatralną Re:aktory z „Reymonta”. Tutaj uczniowie przygotowali sztukę „Igraszki z diabłem” w reżyserii Agnieszki Łopackiej. Były też specjalne wyróżnienia dla szkolnych teatrów z Kopernika i Słowackiego, a do tego wskazano indywidualne talenty. Być może uczniowie pokuszą się o aktorską karierę w przyszłości.  Gratulujemy uzdolnionej aktorsko młodzieży.

Przegląd Zespołów Teatralnych Szkół Średnich. Przyznano wyróżnienia:

  • Wyróżnienie dla Grupy Pod Wiszącym Kotem z VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie za spektakl „Lady M.” na podstawie dramatu „Scottish Play” Williama Szekspira w reż. Beaty Gendek-Barhoumi
  • Wyróżnienie dla Grupy teatralnej z I LO im. Juliusza Słowackiego za spektakl „Słowacki. Słowacki” w adaptacji i reżyserii Marka Ślosarskiego
    WYRÓŻNIENIA AKTORSKIE:
  • Wyróżnienie dla Julii Boguni z Teatru Karo z Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie za rolę Pana Pióro w spektaklu „A teraz won!” Marka Branda w adaptacji i reżyserii Wojciecha Kowalskiego.
  • Wyróżnienie dla Kingi Klimczak z I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie za rolę Balladyny w spektaklu „Słowacki. Słowacki” w adaptacji i reżyserii Marka Ślosarskiego.
  • Wyróżnienie dla Łucji Aftowicz z I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie za rolę Skierki w spektaklu „Słowacki. Słowacki” w adaptacji i reżyserii Marka Ślosarskiego.
  • Wyróżnienie dla Jakuba Kwiatkowskiego z grupy teatralnej RE:AKTORY z Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Władysława Reymonta w Częstochowie za rolę Marcina Kabata w spektaklu „Igraszki z diabłem” Jana Drdy w adaptacji i reżyserii Agnieszki Łopackiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj