Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szykuje się kolejna, duża i ważna inwestycja w Częstochowie

Facebook Twitter

Miasto ogłosiło przetarg na budowę odcinka kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Legionów. W sumie ma powstać ponad 1,1 km nowego kanału oraz 38 przyłączy z posesji przyległych do pasa drogowego.

Mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik magistratu:

Budowa kanału jest ważna m.in. w kontekście dalszego rozwoju strefy aktywności gospodarczej przy ul. Legionów, gdzie inwestują nowe firmy. Zakres prac obejmuje budowę i przedłużenie kanału sanitarnego o łącznej długości 1108,5 m, który zostanie wpięty do istniejącego już w ul. Legionów kanału o średnicy 300 mm. Powstanie też – jak wspomniałem – 38 sztuk przyłączy kanalizacyjnych z posesji przyległych do pasa drogowego ul. Legionów. 

Wyłoniony wykonawca będzie musiał zakończyć inwestycję do końca lipca 2022 roku:

Inwestycja będzie realizowana na terenie kilku działek w pasie drogowym ul. Legionów, mniej więcej od Legionów 98 do punktu adresowego 174. Dodam, że zadanie będzie realizowane w ramach funduszu przeciwdziałania Covid-19, z puli środków rządowego funduszu inwestycji lokalnej przyznanej Częstochowie. 

Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy mija 9 grudnia o godz. 9.30. Szczegóły znajdziecie na stronie Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021