Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Sztuka Basu” w Klubie Politechnik!

Facebook Twitter

"Sztuka Basu" to nowa impreza w klubie Politechnik. Odbędzie się w sobotę 28 lutego. Organizatorzy inspirują się przede wszystkim muzyką jamajską, lecz otwarci są też na każdy rodzaj brzmień, dla których nośnikiem przekazu są niskie częstotliwości...

Oprócz zabawy przy dobrej muzyce chcemy, aby „Sztuka Basu” stała się miejscem spotkań i okazją do relaksu, dlatego równolegle uruchamiamy scenę video chillout. Gwarantujemy najlepsze nagłośnienie, które za sprawą Rise Up! Sound System, pokaże co oznacza potęga basu!

Gwiazdą wieczoru będzie stołeczne Zjednoczenie Soundsystem, z DJ-em Krzakiem, Don Diego i tegorocznym laureatem Paszportu Polityki – Pablopavo!

Zjednoczenie sound to raggamuffin kolektyw, obecny na polskiej scenie reggae od 2001 roku. W obecnym kształcie składają się na niego selecta Krzak oraz nawijacze, czyli legenda sceny reggae – Pablopavo, i młoda krew, Diego.

Zjednoczenie to siła raggamuffin i starej szkoły. Zjednoczenie czerpie inspirację z klasycznych nawijaczy w stylu Super Cata, Sister Nancy, Nicodemusa czy Cutty Ranksa. Ich imprezy, jak przystało, opierają się na pełnej improwizacji i freestylach, nadawanych do riddimów spontanicznie wybranych przez selectę Krzaka.

W 2011 roku ich nakładem ukazała się EPka, wydana z okazji 10-lecia cyklu imprezowego „Reggae Faza”. Zjednoczenie sound miało również swój wkład (wtedy jeszcze z Reggaeneratorem) na płycie Sidneya Polaka „Sidney Polak” w postaci piosenki i skitów. Obecnie Zjednoczenie wchodzi z pierwszą oficjalną płytą – „Inity”. Znalazło się na niej 15 utworów o charakterze słowno-muzycznym, utrzymanych w stylistyce jamajskiej wszelakiego sorta.

Support:

  • Yardee Sound
  • Rise Up! Sound System
  • Mikser

Zjednoczenie Sound System na Facebooku – TUTAJ

Promo III Zjednoczenie Soundsystem – album „Inity”

„SZTUKA BASU”: 28.02.2015 Klub Politechnik (Sala Marmurowa), godzina 21:00, bilety: 15/20 zł

Podwójne zaproszenia na to wydarzenie będziecie mogli wygrać na antenie Radia Jura!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021