Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sytuacja na lokalnym rynku pracy unormowana. PUP poleca w czwartek swoje targi

Facebook Twitter

Przed okresem wakacyjnym unormowała się sytuacja na naszym lokalnym rynku pracy. Zmniejsza się grono osób bezrobotnych, informuje Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie. Przed nami czas na prace sezonowe, pracodawcy będą potrzebować każdej pary chętnych rąk.

Ruszyły też liczne projekty aktywizujące mieszkańców:

Piotr Urbaniak: Nie notujemy dużych wzrostów osób bezrobotnych w rejestrach. Sytuacja jest stabilna. W tej chwili odnotowujemy spadki Aktywne formy wdrażane przez Urząd Pracy, działają zarówno staże, jak i działalności gospodarcze, doposażenia stanowisk pracy. Prace interwencyjne powodują to, że następuje odpływ osób bezrobotnych z rejestru Urzędu Pracy.

Jak informował nas dyr. Piotr Urbaniak z częstochowskiego pośredniaka, potrzeba pracowników w branży spożywczej, budowlanej, chętnie na część z ofert odpowiadają liczni obywatele z Ukrainy, w tym uchodźcy. Widać to też po zainteresowaniu na lokalnych Targach Pracy. PUP zaprasza już w czwartek (09.06.).

Piotr Urbaniak: Firmy składają otwarte oferty pracy, chcą zatrudnić osoby bezrobotne, nie muszą korzystać z aktywnych form, chociaż cieszą się one dość dużą popularnością. Organizujemy również targi pracy, gdzie firmy się wystawiają 9 czerwca, na parkingu budynku przy ul. Szymanowskiego 15 będziemy gościć wystawców i mam nadzieję również osoby bezrobotne, zainteresowanych zmianą miejsca zatrudnienia, jeżeli będą chciały przyjść, to zapraszamy.

Warto prześledzić interesujące nas branże, a Targi Pracy są do tego dobrą okazją. Warto zapoznać się z warunkami i formami staży czy zatrudnienia. Pracodawcy poszukują pracowników, którzy są zdecydowani aby wybrać dla siebie konkretną branżę:

Piotr Urbaniak: Przekrój tych ofert pracy skierowanych na Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy z partnerami. Zaprosiliśmy takie firmy, które będą w dość dużym zakresie tematycznym będą mogły spełnić oczekiwania przyszłych pracowników. Jeżeli ktoś chce się dostać do konkretnej firmy, do konkretnej branży i jest zaoferowany staż również płatny bądź praktyka w tym zakresie, to jak najbardziej powinien się nad tym zastanowić, żeby w dalszej perspektywie, myśląc o zatrudnieniu w danej firmie, branży, móc się rozwijać zawodowo

– informował Piotr Urbaniak z Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj