StartWiadomość dnia Wiadomości

Sytuacja hydrologiczna w regionie

Oprócz Mstowa i Poczesnej lokalne podtopienia mogą wystąpić w gminie Kamienica Polska, gdzie przepływa Kamieniczka. W chwili obecnej nie występuje bezpośrednie zagrożenie dla ludzi i ich dobytku, ale niewielkie podtopienia dotyczą pojedynczych odcinków dróg w miejscowości Jaskrów w gm. Mstów i w Łęgu w gm. Kruszyna.

Deszcz z przerwami może padać do jutrzejszego poranka, nie można wykluczyć, że jeszcze dziś zajdzie konieczność ogłoszenia stanu alarmu przeciwpowodziowego w kilku gminach regionu. Pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego starostwa na bieżąco monitorują stan Warty korzystają z danych stacji hydro-meteorologicznych w Mstowie, Kolonii Poczesnej i w Łęgu. Oprócz tego sprawdzają sytuację w terenie kontrolując miejsca najbardziej newralgiczne, w których od lat wiadomo, że woda wylewa się z koryta rzeki nawet przy niezbyt wielkim podniesieniu się poziomu rzeki.

To też pracowity dzień dla strażaków. Od rana interweniowali przy pojedynczych podtopieniach na posesjach i wypompowywali wodę z piwnic. Interwencji odnotowano ponad 50, straż pomagała w dzielnicach Stradom, Zawodzie, Wyczerpy, ale też w okolicznych miejscowościach: Wyrazów czy Wola Hankowska.

Zostaw komentarz