Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sytuacja covidowa w szpitalu: pacjenci z dodatnim wynikiem. Wirus też wśród pracowników

Facebook Twitter

Codziennie w kraju notowany jest wzrost zachorowań na covid. Pacjenci z poważniejszymi infekcjami trafiają też na szpitalne oddziały w Częstochowie. W razie podejrzenia i objawów są testowani. Jak wygląda sytuacja w Miejskim Szpitalu Zespolonym?

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie Ministerstwo Zdrowia, miejskim szpitalu w Częstochowie, Sytuacja covidowa w szpitalu
Fot. zsm.czest.pl

Sytuacja covidowa w szpitalu

O sytuacji w Miejskim Szpitalu Zespolonym mówi dyrektor:

Wojciech Konieczny: Pacjenci zdarzają się, jest też Covid wśród pracowników, co zaczyna trochę utrudniać pracę, ponieważ pojawiają się dodatnie wyniki. Na oddziałach, na razie nie wymaga to jakichś szczególnych działań albo pacjenci są izolowani, albo włączeni po prostu na sali, gdzie mam pacjentów zdiagnozowanych covidowo i oni już przebywają razem na sali. W każdym razie jakichś obostrzeń, ograniczeń czy wyłączeń oddziałów na razie nie przeprowadzaliśmy. Mimo wszystko obserwujemy jednak łagodniejszy przebieg, bez takich komplikacji, jak były w czasie tych fal prawdziwej epidemii.

Z tego powodu odwiedziny chorych w szpitalu zostały częściowo ograniczone:

Wojciech Konieczny: Trochę ograniczyliśmy, ponieważ staramy się wprowadzić tę zasadę, żeby jeden odwiedzający do jednego pacjenta i żeby osoby, które mają jakieś objawy infekcji itd., powstrzymały się od odwiedzin w szpitalu. Także pewne ograniczenie jest, ale nie takie już epidemiczne, prawdziwe.

Informował dyrektor miejskiej lecznicy Wojciech Konieczny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024