Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Święto Trzech Króli w Częstochowie bez tradycyjnego orszaku w centrum. Będą za to dodatkowe atrakcje

Facebook Twitter

Przed nami Święto Trzech Króli, ale tradycyjnego orszaku w centrum miasta znów zabraknie. Powodem pandemia i podobnie jak przed rokiem w Częstochowie przewidziano jedynie małe, lokalne parafialne uroczystości.

Na pewno Królowie nie opuszczą Częstochowy, na pewno będą także w tym roku, bo to piękna tradycja. W parafiach na miarę możliwości będą organizowane mniejsze orszaki, będą organizowane spotkania z Trzema Królami. Dodatkowo będzie przejażdżka Trzech Króli tradycyjną dorożką Alejami od Jasnej Góry w stronę Placu Daszyńskiego.

O tegorocznych obchodach przypomina siostra Milena ze zgromadzenia sióstr św. Józefa. W Częstochowie znów zabraknie tłumnego przemarszu, ale 6 stycznia zostanie zorganizowana namiastka orszaku. Trzej królowie pojawią się na pewno w centrum miasta:

Królowie zatrzymają się na Placu Biegańskiego przy szopce, będą też przy Szopce Jasnogórskiej. W obecnej sytuacji jest tylko taka możliwość. O godzinie 14:00 Królowie wyjadą spod figury Matki Bożej na Błoniach Jasnogórskich w kierunku Placu Daszyńskiego. W ubiegłym roku także orszaku nie było i Królowie odwiedzili nas przejeżdżając przez Częstochowę właśnie dorożką

– dodaje s. Milena. Tak jutrzejsze (06.01) święto będzie wyglądało w Częstochowie. Będzie za to Orszak Trzech Króli w Kłobucku, rozpoczyna się w parafii św. Marcina w tym mieście o godz. 12:00. Z kolei o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku zaplanowany jest jeszcze „Koncert Dla Trzech Króli”.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022