Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Orszak Trzech Króli w Częstochowie. Atrakcje zapowiada Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Facebook Twitter

6 stycznia z tradycyjnym świątecznym orszakiem, który przejdzie przez centrum miasta. W sobotę przez aleje przejdzie Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli w Częstochowie
Fot. facebook.com/ksmacz

Orszak Trzech Króli w Częstochowie

Rozpocznie się pod częstochowską Archikatedrą i będzie zmierzał w kierunku Jasnej Góry.

Kamila Suchańska: Serdecznie zapraszamy, 6 stycznia, godzina 14:00 msza święta pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Wacława Depo w Archikatedrze w Częstochowie, później przemarsz przez Aleje i dojdziemy do Bazyliki Jasnogórskiej, gdzie odbędzie się pokłon Świętej Rodzinie przy Szopce Jasnogórskiej. Nawet możemy powiedzieć, że będzie towarzyszyła Święta Rodzina, bo będzie mama, tata i dziecko i będzie taki uroczysty pokłon właśnie Trzech Króli i dary, które będą składać Dzieciątku Jezus.

To uliczne jasełka organizowane dla upamiętnienia podróży, jaką odbyli mędrcy ze wschodu, aby pokłonić się dzieciątku

– mówi Kamila Suchańska – prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej. Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału w korowodzie. Nowością będą dwa zaplanowane przystanki:

Magdalena Kowalczyk: Jeden będzie pod pomnikiem Jana Pawła II, a drugi pod figurą Matki Bożej przy Jasnej Górze. Będą to występy scholek częstochowskich parafii. Jedna to będzie Zygmuntowe Owieczki z parafii Świętego Zygmunta w Częstochowie, a druga to będzie scholka z parafii Świętego Stanisława Kostki w Częstochowie. Będzie to wykon kolęd i pastorałek, do którego zachęcam wszystkich obecnych, żeby się włączyć

– zapowiada Magdalena Kowalczyk, wiceprezes KSM Archidiecezji Częstochowskiej. Planowane są jeszcze przebrania, rozdane zostaną śpiewniki oraz korony dla dzieci. Organizatorzy szykują jeszcze dodatkowe niespodzianki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj