Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strzelnica w Krakowie – którą naprawdę warto wybrać? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Dlaczego warto zapisać się na strzelnicę? Gdzie najlepiej trenować strzelectwo w Krakowie? Sprawdź, która krakowska strzelnica ma najciekawszą ofertę!

mat. nadesłany

Strzelectwo, czyli dyscyplina polegająca na strzelaniu z broni palnej lub pneumatycznej, staje się coraz bardziej popularnym sportem. Jeśli spojrzymy na mapę strzelnic w Polsce, zauważymy, że ta konkurencja z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. W naszym kraju funkcjonuje obecnie ponad 130 profesjonalnych obiektów przystosowanych do ćwiczeń w strzelaniu. Nowoczesne, bezpieczne i komfortowe strzelnice ze specjalistyczną infrastrukturą oraz zapleczem umożliwiającym prowadzenie treningów znajdziemy m.in. w Małopolsce. Zastanawiasz się, gdzie jest fajna strzelnica w Krakowie lub jego bliskich okolicach? Przeczytaj ten tekst i poznaj odpowiedź!

Dlaczego warto przyjść na strzelnicę?

Chodzenie na strzelnicę wiąże się z wieloma korzyściami. Strzelectwo jest sportem wszechstronnie rozwijającym, a zarazem znakomitą rozrywką dającą dostarczającą mnóstwa pozytywnych emocji. Uprawianie tej dyscypliny pomaga budować sprawność fizyczną oraz pozwala znakomicie rozładować stres. Strzelanie z broni palnej lub pneumatycznej, choć jest statycznym sportem, niesamowicie podnosi poziom adrenaliny. To trening gwarantujący nie tylko moc wrażeń, ale i możliwość ćwiczenia refleksu. Uprawianie strzelectwa pozwala wyćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, uczy skupienia, odpręża i wycisza. Na strzelnicy można odreagować stres dnia codziennego, odpocząć po całym dniu wytężonej pracy i spędzić miło czas z przyjaciółmi.

Kto może strzelać na strzelnicy?

Na strzelnicę wybierają się osoby w różnym wieku. Takie obiekty są dostępne dla wszystkich, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Spędzają tu czas zarówno amatorzy, którzy chcą spróbować czegoś nowego, jak i uczestnicy zawodów strzeleckich. W zaznajomieniu się z tajnikami strzelectwa pomagają wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy. Specyfika tego typu sportu wymaga oczywiście odpowiednich umiejętności, przede wszystkim w posługiwaniu się bronią. Chciałbyś spróbować swoich sił w strzelaniu, ale nigdy wcześniej nie próbowałeś? W profesjonalnej strzelnicy strzelanie – bez względu na doświadczenie uczestników – odbywa się pod nadzorem prowadzących, którzy czuwają nad twoim bezpieczeństwem od chwili wejścia na tor.

Strzelnica w Krakowie: dla amatorów i profesjonalistów

Strzelnica to miejsce, gdzie swoich sił może spróbować każdy. W zależności od poziomu zaawansowania uczestnicy mogą rozwijać swoje umiejętności strzeleckie na kilka różnych sposobów. Idąc pierwszy raz na strzelnicę warto wykupić pakiet strzelecki i pod okiem instruktora zmierzyć się ze strzelaniem rekreacyjnym. Podczas takiej lekcji nauczysz się podstaw sztuki strzeleckiej oraz sprawdzisz, w jaki sposób należy posługiwać się bronią. Możesz też zapisać się na kurs dla osób początkujących. Nauczysz się na tam m.in. jak trzymać broń (pistolet, karabin, strzelbę) i jak pracować z przyrządami celniczymi. Dobry strzał wymaga przyjęcia prawidłowej postawy strzeleckiej oraz maksymalnego skupienia uwagi. Niezbędne jest też opanowanie oddechu, które wpływa na precyzję strzelania. Jak się okazuje, kursy dla początkujących organizowane są przez większość obiektów znajdujących się na obrzeżach dużych miastach, np. strzelnicę na Rybitwach w Krakowie. Po zakończeniu kursu podstawowego, gdy przekonasz się już, czy ten rodzaj sportu rzeczywiście jest dla ciebie, możesz pójść o krok dalej i zapisać się na szkolenie z zakresu strzelectwa bojowo-obronnego lub praktyczno-obronnego dla regularnie trenujących strzelców. Poznanie wszystkich technik wymaga zaangażowania, ale gdy uda ci się je opanować, będzie to przepustką do wyższych poziomów i zdobycia nowych umiejętności. Profesjonalne strzelnice zapewniają najwyższy komfort i poziom bezpieczeństwa, prowadzący instruktorzy dbają o to, by każdy uczestnik czuł się komfortowo.

Najlepsza strzelnica w Krakowie: rekomendacje klientów

Najwyżej ocenianą strzelnicą w Polsce według serwisu Trip Advisor jest strzelnica w Krakowie przy ul. Surzyckiego 16. To jedyne w swoim rodzaju miejsce prowadzone przez ludzi z pasją, gdzie możesz udoskonalić swoje umiejętności strzeleckie pod okiem doświadczonych i certyfikowanych instruktorów. Cracow Shooting Academy to bardzo nowoczesna strzelnica kryta, która powstała w połowie 2019 roku. Obiekt należy do zdecydowanie najpopularniejszych strzelnic w stolicy Małopolski. Miejsce jest dostępne zarówno dla profesjonalistów z pozwoleniami, jak i dla osób, które chcą postrzelać rekreacyjnie. Cracow Shooting Academy jest znakomicie oceniana przez swoich klientów, o czym świadczy ponad 1600 pozytywnych opinii różnych gości wystawionych w Google. Firma oferuje różnorakie pakiety strzeleckie, a także szeroką gamę usług związanych z bronią palną i strzelectwem. W katalogu strzelania znajdziesz zarówno propozycje dla pojedynczych osób, jak i oferty dla grup. Bardzo ciekawą opcją są np. wieczory kawalerskie i panieńskie, a także imprezy integracyjne dla firm. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny parking dla gości. Możliwy jest również dojazd transportem publicznym: 150 m od strzelnicy znajduje się przystanek autobusowy linii 123, 125 i 128. Jeśli chcesz spędzić miło czas na najlepszej strzelnicy w Krakowie, skorzystaj ze strony www.shootingcracow.com i z wyprzedzeniem zarezerwuj wybrany tor.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023