Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strzelnica w Częstochowie. Świetny prezent dla uczniów Żeromskiego

Facebook Twitter

Strzelnica w Częstochowie powstała w "Żeromskim" ale korzystać z niej mogą także uczniowie innych szkół.

strzelnica w Częstochowie
Fot. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie

Nowa wirtualna strzelnica w Częstochowie, a konkretnie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Żeromskiego. Skorzystają z niej nie tylko częstochowscy uczniowie, ale też młodzież uczęszczająca do innych szkół w Częstochowie. To właśnie młodzi cieszą się najbardziej z nowych możliwości treningowych. – To nam daje nowe możliwości – mówi nam Zuzanna, uczennica czwartej klasy.

Zuzia: Nie raz jeździmy na zawody i trenujemy na różnych strzelnicach poza Częstochową i szkołą. Wcześniej tylko na pneumatycznych strzelnicach. Teraz  mamy nową strzelnicę utworzoną, interaktywną i będziemy mogli się szkolić dalej. To są całkowicie inne doświadczenia, zdecydowanie czuć odrzut na strzelnicy interaktywnej. Jest bardziej zbliżona do prawdziwej broni, już ostrej, z której trenujemy również na zawodach czy ogólnie ćwiczymy na strzelnicach, kiedy wyjeżdżamy poza Częstochowę. Coraz lepiej nam to wychodzi, jeśli mamy coraz więcej sprzętów, na którym możemy ćwiczyć.

Fot. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie

Nowa strzelnica w Częstochowie – nowe możliwości dla młodzieży

Strzały można oddawać z broni długiej lub krótkiej celując w tarczę, lub w inne wirtualne elementy.

Izabela Laska: Strzelnica wirtualna daje zupełnie inne możliwości niż inne strzelnice typu pneumatyczna czy klasyczna. Jest całkowicie dla uczniów bezpieczna, a jednocześnie pozwala stworzyć taką wizję jak w warunkach bojowych, to znaczy można strzelać nie tylko do tarczy, może również strzelać do obiektów, które się poruszają, czego w przypadku strzelnicy pneumatycznej zrobić raczej się nie da. Można przyjść potrenować strzelając z broni krótkiej, z broni długiej.

Informuje Izabela Laska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego.

Strzelnica z programami – można nawet walczyć z terrorystami

Szkolenia na strzelnicy wirtualnej składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej – zapowiada Jakub Cwalina, wuefista i instruktor wirtualnej strzelnicy

Jakub Cwalina: Mamy 4 karabinki i 4 pistolety. Mogą być wyświetlone zarówno tarcze, są również takie scenki, gdzie jest np. jakieś ruiny i po prostu wyskakują gdzieś zza murka albo zza samochodu,  jakieś postacie i trzeba do nich celować. Również można ustawić taki program, gdzie walczy się z terrorystami, którzy przetrzymują zakładników. Będą prowadzone zajęcia teoretyczne a propos postawy strzeleckiej, obsługi broni, tak żeby to działało sprawnie.

Nowy obiekt posiada kilka trybów treningowych, które umożliwiają prowadzenie ćwiczeń dla czterech osób jednocześnie. Mimo wielu podobieństw, tutaj treningi wyglądają zupełnie inaczej niż na strzelnicach tradycyjnych. Sprawdzą to m.in. uczniowie klas mundurowych z Żeromskiego.

Fot. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj