Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne strzelnice w Częstochowie. Będą kolejne w powiecie?

Facebook Twitter

Powstaną kolejne strzelnice sportowe w naszym powiecie? Jest na to szansa, a termin na zgłoszenia mija 1 marca.

strzelnice w Częstochowie
fot. wcrczestochowa.wp.mil.pl

Strzelnice w Częstochowie już są, będą kolejne?

Rządowy program „Strzelnica w powiecie” trafił u nas na podatny grunt. Z poprzedniej edycji tego projektu w naszym mieście skorzystały już dwie szkoły średnie: Kochanowski i Żeromski. To placówki oświatowe, które mają długie tradycje klas mundurowych.

Artur Bożek: Minister Obrony Narodowej ogłosił konkurs ofert pod nazwą „Strzelnica w powiecie” na dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego strzelnic wirtualnych oraz pneumatycznych. Umożliwia ono prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, a także członków organizacji pozarządowych prowadzących działalność o charakterze pro obronnym, a także funkcjonariuszy formacji uzbrojonych, niewchodzących w skład sił zbrojnych.

fot. czestochowa.pl

O programie powiedział nam mjr Artur Bożek z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie. Na budowę strzelnicy samorządy mogą uzyskać dofinansowanie do 80% kosztów całego przedsięwzięcia.

Artur Bożek: Celem konkursu jest rozwój sportu strzeleckiego w Polsce, zwiększenie dostępności do szkoleń strzeleckich dla części społeczeństwa, w szczególności realizujących programy dydaktyczno-wychowawcze i w dziedzinie obronności państwa. Tak jak np. szkoły prowadzące profile mundurowe, np. oddziały przygotowania wojskowego, cyber.MIL z klasą, branżowe oddziały wojskowe. Ponadto celem jest także podniesienie atrakcyjności sportu strzeleckiego wśród młodzieży szkolnej.

Kilka strzelnic wirtualnych lub pneumatycznych działa już nie tylko w samej Częstochowie, ale i w sąsiednich miejscowościach.

Artur Bożek: Mamy dwie wirtualne strzelnice w Zespole Szkół Żeromskiego i Zespole Szkół Kochanowskiego w Kłobucku i Koniecpolu. Ponadto jedną pneumatyczną strzelnicę mamy w Zespole Szkół w Myszkowie oraz na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Myszkowie. Mamy z tego programu także jedną klasyczną strzelnicę. Oferty na utworzenie strzelnicy wirtualnej lub pneumatycznej należy składać do pierwszego marca. Rozstrzygnięcie tych ofert będzie 29 marca.

Projekt już cieszy się w naszym regionie dużą popularnością, dodaje major Artur Bożek. Wojskowi liczą na kolejne podobne obiekty w całym województwie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj