Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Stresu nie ma” – powiedzieli nam uczniowie SP 38. Dziś (25.05) ruszają egzaminy ósmoklasisty

Facebook Twitter

25 maja godzina 9.00. Blisko 1700. uczniów VIII klas szkół podstawowych z Częstochowy rozpoczęło egzamin z języka polskiego. Potrwa 120 min. W szkole podstawowej nr 38 przy ul Sikorskiego był o poranku Paweł Stępniewski, któremu udało się porozmawiać z ósmoklasistami.

Radio Jura: Jak nastroje przed egzaminem? Stres jest?

Tak!

Nie, nie ma stresu.

Radio Jura: Spodziewacie się czegoś konkretnego?

Myślę, że będą kamienie na szaniec, ale nie jestem pewna.

Balladyna albo Kamienie na szaniec.

Życzymy powodzenia i trafienia w tematy.

Jutro (26.05.) sprawdzian 8-klasisty z matematyki, w czwartek (27.05.) język obcy. Od przyszłego roku uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych będą jeszcze dodatkowo zdawać egzamin z wybranego przedmiotu.

Jak informuje CKE: W 2021 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 081 000 arkuszy. Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 115 różnego rodzaju arkuszy, w tym:

  • 59 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim oraz
  • 56 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych.

Największa grupa ósmoklasistów (96,66%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,92% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,42% ósmoklasistów.
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.
Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj