Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Straż Graniczna: Nielegalni pracownicy z Filipin zatrzymani w Częstochowie

W Częstochowie straż graniczna zatrzymała trzech obywateli Filipin, którzy podejrzewani są o nielegalne zatrudnienie. Kontrola legalności pobytu przeprowadzona 18 stycznia wykazała, że mężczyźni pracowali w jednym z miejscowych zakładów produkcyjnych bez odpowiednich dokumentów uprawniających do wykonywania pracy w Polsce.

Nielegalni pracownicy
fot. Śląska Straż Graniczna

Szacowany czas czytania: 00:36

Nielegalni pracownicy w jednym z przedsiębiorstw

Podczas kontroli, obcokrajowcy okazali swoje paszporty z zamieszczonymi wizami. Nie mieli jednak przy sobie żadnych innych dokumentów, które potwierdzałyby legalność ich zatrudnienia. Tym samym, cel ich pobytu okazał się niezgodny z deklarowanym.
Komendant Placówki Straży Granicznej w Częstochowie wydał jednemu z mężczyzn decyzję administracyjną, zobowiązującą go do opuszczenia terytorium Polski w ciągu 20 dni. Dodatkowo, nałożono na niego półroczny zakaz ponownego wjazdu na teren państw strefy Schengen.

Wobec dwóch pozostałych obywateli Filipin, nadal prowadzone są czynności służbowe, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy.

Czytaj także:

REKLAMA