Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stany ostrzegawcze przekroczone na rzekach. Zarządzanie kryzysowe o zapowiadanej poprawie pogody

Facebook Twitter

Deszcz ma powoli zanikać, a prognozy mówią o poprawie pogody. Centrum Zarządzania Kryzysowego uspokaja - rzeki w naszym mieście i okolicach nigdzie nie osiągnęły stanów alarmowych, ale z uwagi na trwające od kilku dni opady, w kilku miejscach zostały przekroczone stany ostrzegawcze.

Najpoważniejsza sytuacja jest w gminie Mstów

– mówi naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Rafał Kusal.

Sytuacja hydrologiczna nie wygląda najgorzej względem innym miast czy gmin na terenie Południa naszego kraju. Niemniej jednak stany na poszczególnych wodowskazach na terenie miasta Częstochowy przekroczyły nieco stan ostrzegawczy. Zgodnie z zapowiedziami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mamy również informacje, że deszcz w najbliższych godzinach przestanie padać, w związku z tym nie przewidujemy większych zdarzeń kryzysowych w związku z opadami czy możliwością wystąpienia wód z koryt rzek. Monitorujemy na bieżąco sytuację i sprawdzamy czy nie ma zagrożenia dla naszych mieszkańców.

Jak dotąd dzisiaj rano przekroczone stany ostrzegawcze wody notowano na Warcie w Kręciwilku i Mstowie, na Liswarcie w Niwkach, na Pilicy w Wąsoszu czy na rzece Stradomce. Poziom wody zbliżył się do stanu ostrzegawczego również na Kucelince.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022