Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Środki ochrony dla szkół i strażników, ozonatory dla przedszkoli

Facebook Twitter

W czasie walki z epidemią do Straży Miejskiej trafiła kolejna partia środków ochrony osobistej. Z budżetu miasta samorząd kupił: maseczki, płyny, rękawiczki czy przyłbice. Takie wyposażenie przekazuje cyklicznie też do częstochowskich szkół i przedszkoli.

fot. sm.czestochowa.pl

Wydział Zarządzania Kryzysowego uzupełnia i powiększa rezerwy miejskie w tym zakresie. Niczego nie powinno nam zabraknąć, usłyszeliśmy w wydziale:

Oczywiście potrzeby te zwłaszcza na początku pandemii były ogromne, co w powiązaniu z brakiem dostępności asortymentu na rynku powodowało duże trudności, zwłaszcza że każda służba chciała mieć sprzęt i wyposażenie na już i do tego z dużym zapasem. Te problemy z czasem ustąpiły a sytuacja nieco się ustabilizowała. Od kilku miesięcy systematycznie wspieramy nasze placówki, które również – mam nadzieję – przyzwyczają się do tego, że asortyment, o który proszą jest im wydawany. Wspomnieć tu można chociażby o ostatnim przekazaniu płynów, maseczek, rękawiczek dla częstochowskich strażników miejskich, które o ile nie zadzieje się nadzwyczajna okoliczność powinny starczyć im do końca roku. 

– mówi Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie. Środki ochronne trafiają nadal do placówek oświatowych w zależności od zapotrzebowania. W przedszkolach np. pojawią się ozonatory…

Wprowadzone jest wsparcie w cyklach miesięcznych dla szkół, przedszkoli i żłobków publicznych, do których wydawany jest asortyment w postaci rękawiczek, płynów, maseczek oraz przyłbic. Najbliższa partia na miesiąc listopad będzie wydawana już od jutra, czyli ze znacznym wyprzedzeniem. Razem z nią wydamy półprzyłbice osłaniające jedynie nos i usta, o które dodatkowo prosili nauczyciele oraz opiekunowie. Po dokonanych uzgodnieniach dla przedszkoli, czyli tej części placówek, gdzie przebywają najmłodsi mieszkańcy miasta będziemy zakupywać ozonatory a w razie potrzeby możemy zlecić dezynfekcję pomieszczeń przez specjalistyczne firmy. 

– dodaje Rafał Kusal z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w naszym mieście. Od początku epidemii łącznie na środki ochronne miasto wydało już prawie 1 mln 800 tys. zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj