Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Społecznicy posprzątają Lasek Aniołowski. Zachęcają do pomocy całe rodziny

Facebook Twitter

Społecznicy posprzątają Lasek Aniołowski między ul. Marszałkowską, Makuszyńskiego i Brata Alberta, a także Góry Kawie. To pomysł mieszkańca tej dzielnicy - studenta Politechniki - Brunona Hadasia.

Akcję wspierają Grupa Elanex oraz Fundacja Rething, która zapewni worki na śmieci i rękawice ochronne.

Brunon Hadaś: Jestem inicjatorem akcji „Sprzątanie świata w lasku Aniołowskim” – tej wschodniej części. Najważniejsze jest to, żeby wszyscy włączyli się w tę akcję, ponieważ każdy chce, żeby jego teren był czysty. Ten teren tutaj jest ważny dla mieszkańców tej dzielnicy. Dużo osób spaceruje z małymi dziećmi, ze swoimi zwierzętami. Sam też spaceruję z psem i dużo rzeczy widziałem od małych śmieci aż po wielkie kanapy. To jest przykre, że ludzie nie potrafią uszanować tego co dostali.

Jak mówi pomysłodawca akcji, ochrona przyrody leży mu na sercu, nie tylko ze względu na studiowany kierunek inżynierii środowiska. Zielone tereny na Północy są wyjątkowe, ale też w niektórych częściach zaśmiecone. Parkową częścią Lasku Aniołowskiego zajmuje się miasto, teraz wolontariusze posprzątają pozostały zalesiony obszar i Góry Kawie.

Brunon Hadaś: Dołączyć może każdy, kto tylko chce. Zbiórka jest już w najbliższą sobotę o godzinie 11 przy ulicy Geodetów na przeciwko posesji numer 51. Drugie wejście do lasku, będzie stał namiot Fundacji Rething. Będzie też stał postawiony kontener przez Centrum Usług Komunalnych. Jest dużo takich miejsc, gdzie trzeba posprzątać. Każdy by chciał, żeby mieszkało mu się dobrze, bez śmieci, żeby to była dla niego przyjazna okolica.

Organizatorzy chcą dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców i poprosić częstochowian o pomoc w sprzątaniu. Oczyszczone zostaną piesze ścieżki, co jest szczególnie cenne w wiosennym sezonie.

Brunon Hadaś: Zapraszam do udziału w akcji. Można miło i rodzinnie spędzić czas. To zaledwie są dwie godziny i mam nadzieję, że teren będzie czysty i wszyscy miło spędzony czas, nawet ze swoimi najbliższymi. Można to zrobić w ramach rodzinnego spędzenia czasu, w ramach rozrywki i dbałości o nasze otoczenie. Worki i rękawice będą zapewnione, także o nic nie musimy się martwić.

Start w sobotę (15.04) o godz. 11.00

O odbiór odpadów zadba Centrum Usług Komunalnych. Zapraszał Brunon Hadaś, a rozmawiał Mariusz Osyra.


Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj