Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śledztwo przeciwko dwóm kolejnym członkom mafii śmieciowej zakończone

Facebook Twitter

Śląscy policjanci zakończyli śledztwo przeciwko dwóm kolejnym członkom grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym składowaniem odpadów. Mężczyźni wynajmowali nieruchomości, zapełniali je śmieciami przywiezionymi z Niemiec, a następnie znikali. 

Śledztwo prowadzili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą pod nadzorem prokuratury regionalnej. Jak wiemy gang działał na terenie Zawiercia, Częstochowy, Rudnika Wielkiego i innych miejscowości. Jego członkowie, by się wzbogacić, wynajmowali podstępem hale oraz nieruchomości, gdzie porzucali toksyczne odpady. Jedną z osób, które już wcześniej usłyszały w tej sprawie zarzuty, była prezes firmy. Przedsiębiorstwo-słup zajmowało się też wystawianiem i przyjmowaniem fikcyjnych faktur. Kobieta ukrywała się w Niemczech. Do chwili obecnej jest aresztowana. Przyznała się m.in. do organizowania dostaw odpadów na teren Zawiercia i działalności w śmieciowej szajce. Drugą osobą, przeciwko której toczyło się śledztwo, był właściciel firmy transportowej. Przestępcom grozi do 8 lat więzienia. Niestety w tym tygodniu proces w tej sprawie nie ruszył z powodu nieobecności dwóch osób na ławie oskarżonych.

Porzucone odpady mogły stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka oraz środowiska – zaznacza śląska policja, tego też dotyczą główne zarzuty dla członków grupy przestępczej.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj