Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziurawe drogi wymuszają niebezpieczne zachowania kierowców

Facebook Twitter

"Oderwałem osłony spod silnika i skrzyni biegów!", "Można całe koło urwać!", "Codziennie mamy uszkodzenia autobusów - otarcia, uszkodzenia opon..." - kierowcy podróżujący po częstochowskich drogach bez zastanowienia wyliczają, jakie szkody ponieśli z powodu złego stanu dróg w mieście.

Niektóre odcinki trudno pokonać, nawet kiedy prowadzi się z minimalną prędkością i jedzie slalomem, by omijać dziury. Nie ma wątpliwości, że zły stan dróg w mieście jest przyczyną nie tylko wielu wypadków, ale także uszkodzeń samochodów. Kierowcy samochodów i autobusów mają mnóstwo powodów do narzekań:

Powiedzieli Radiu Jura częstochowianie i Robert Madej, wiceprezes MPK. Zależnie od uszkodzenia pojazdu wizyta u mechanika może poważnie szarpnąć naszą kieszeń.

Cenowo różnie – w zależności od tego, jaka to jest felga: czy stalowa czy aluminiowa. Koszt należy też od stopnia zniszczenia, ale mniej więcej to od 50 do stu złotych, jeśli chodzi o naprawę felgi. Jeżeli opona jest bardzo uszkodzona, to już nic z tym nie zrobimy. Jeżeli da się coś tam załatać, to jest to koszt 20-30 złotych. Zawieszenie – jeden wahacz uszkodzony… a może być tych wahaczy kilka. Cały komplet zawieszenia dobrej firmy kosztuje ponad 2 tysięcy złotych na cały przód. Jeżeli jest to jeden wahacz uszkodzony, naprawa może kosztować mniej więcej 300-400 złotych.

Wyjaśnia mechanik Damian Stacherczak. Do tematu jeszcze dziś wrócimy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024