Słaby występ zawodników Włókniarza w pierwszym finale IMP w Grudziądzu

W pierwszym turnieju finałowym Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu rozegranym w sobotę (09.07) na torze w Grudziądzu przeciętnie zaprezentowali się żużlowcy reprezentujący barwy zielonaenergia.com Włókniarza Częstochowa. Bartosz Smektała zajął 8 miejsce z 8 pkt., Kacper Woryna i Jakub Miśkowiak z 5 pkt. uplasowali się odpowiednio na 12 i 13 miejscu. W zawodach triumfował fenomenalny Bartosz Zmarzlik.

W tym sezonie zmieniono formułę rozgrywania finałów IMP na żużlu. Jednodniowe finały zastąpiono cyklem 3 turniejów. Pozostałe rundy zostaną rozegrane na torach w Krośnie i Rzeszowie.
Pierwszy turniej rozegrany na torze w Grudziądzu przyniósł sporo emocji. Rundę zasadniczą zwyciężył Zmarzlik, który razem z Jarosławem Hampelem zapewnił sobie start w biegu finałowym. O pozostałe 2 miejsca w finale rywalizowali w półfinałowym biegu Kubera, Dudek, Kołodziej i Kasprzak. Dwaj pierwsi zawodnicy zapewnili sobie start w decydującym biegu, w którym świetnie pojechał Zmarzlik, mijając po zewnętrznej całą stawkę i zapewniając sobie triumf w zawodach. Drugi był Hampel, trzeci Kubera, czwarte miejsce zajął Dudek.

Częstochowianie spisali się dosyć słabo, najlepszy z nich Smektała wygrał tylko 1 wyścig, zdobył 8 punktów, ale to nie wystarczyło na awans do półfinału.

1. Bartosz Zmarzlik – 18 (3,3,2,3,3,3) – 1. miejsce w finale + 1 pkt za największą liczbę zwycięstw