Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa zakończyła tegoroczne ligowe występy. Piłkarze z optymizmem patrzą na przyszłą rundę

Facebook Twitter

Na 12 miejscu w tabeli Fortuna 1.Ligi Skra Częstochowa zakończyła tegoroczne zmagania. To bardzo dobra lokata, biorąc pod uwagę, że Skrzacy to beniaminek 1 ligi, a do tego wszystkie swoje mecze rozgrywają na wyjeździe, także te w roli gospodarza.

Jak te 20 rozegranych spotkań oceniają piłkarze Skry?

Patrząc ogólnie to w warunkach, w jakich pracowaliśmy, wynik jest dobry, więc z optymizmem patrzymy w przyszłą rundę. Czekamy na nią cały rok. One podsumowują cały rok, a to chyba był jeden z najlepszych w karierze każdego z nas. Awansowaliśmy do 1. Ligii, a każdy patrzył, że spadniemy z 2. Ligii

– mówił Krzysztof Napora, pomocnik Skry.

Będzie w nas dużo determinacji, żeby utrzymać się 1. lidze

– zapowiada z kolei trener Jakub Dziółka.

Na pewno kiedy zagraliśmy mecz w 1. lidze nikt nie myślał, że zdobędziemy tyle punktów. Czy to dużo, czy mało – nie możemy w tej chwili oceniać, bo celu jeszcze nie osiągnęliśmy. Na pewno nikt nie mógł założyć, że zdobędziemy tyle punktów. Ta runda była na pewno pozytywna w naszym wykonaniu. Musieliśmy rozegrać 20 meczów na wyjeździe, nie były to łatwe spotkania. Na pewno będzie w nas dużo determinacji, zapału i dużo chęci do tego, by być lepszym w następnej rundzie i pracować na to, by Skra Częstochowa została w 1. Lidze.

Szymon Szymański, grający na pozycji pomocnika podkreśla, że 7 wygranych meczów jako beniaminek rozgrywek, to duży sukces:

Myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Udowodniliśmy, że nie jesteśmy outsiderem w tej lidze, że trzeba się z nami liczyć. Graliśmy całą rundę na wyjeździe, także to dodatkowy plus przy tej ilości punktów. Teraz przerwa, będziemy mieli trochę czasu na odpoczynek, na regenerację, a od stycznia już ciężka praca i będziemy walczyć w tej lidze

– zapowiada Szymon Szymański. Znamy już harmonogram sparingów jakie częstochowianie rozegrają w najbliższych tygodniach.

Łącznie zaplanowano 8 spotkań kontrolnych. Pierwsze z nich 15 stycznia z Polonią Bytom. Runda wiosenna rozpocznie się 26 lutego. Nadal jednak nie wiadomo, gdzie piłkarze Skry będą rozgrywać swoje domowe mecze. Obiekt przy Loretańskiej nie spełnia wymogów PZPN. Stadion musiałby zyskać nie tylko nową murawę, oświetlenie ale też nowe trybuny, a to wymagałoby dużego wkładu finansowego. Nie zanosi się też, że piłkarze Jakuba Dziółki będą mogli korzystać z boiska przy Limanowskiego. Wszystko zatem wskazuje na to, że rundę wiosenną piłkarze Skry rozegrają w Sosnowcu.

Dokładny plan sparingów wygląda następująco:

  • 15.01, sobota Polonia Bytom – Skra
  • 22.01, sobota Skra – Garbarnia Kraków
  • 26.01, środa Korona Kielce – Skra
  • 29.01, sobota Skra – Stal Stalowa Wola
  • 04.02, piątek Skra – KKS Kalisz
  • 05.02, sobota Skra – GKS Bełchatów
  • 12.02, sobota Odra Opole – Skra
  • 19.02, sobota Ruch Chorzów – Skra

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022