Skra Częstochowa z pierwszą wygraną w sezonie [FOTO]

W meczu 2 kolejki 2 ligi piłkarskiej rozegranym w piątek (28.07) Skra Częstochowa wygrała u siebie z Sandecją Nowy Sącz 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobył Paweł Kucharczyk.

Skra Częstochowa, podobnie jak piątkowy rywal Sandecja Nowy Sącz to spadkowicze z 1 ligi. Obie ekipy mocno przemeblowały składy przed tym sezonem i obie ekipy sezon zaczęły od porażki.

Częstochowianie mocno rozpoczęli to spotkanie i od początku przejęli inicjatywę. Goście nie radzili sobie z wysokim pressingiem Skry, szybko tracili piłkę i to Skra Częstochowa konstruowała więcej akcji. Podopieczni trenera Konrada Geregi mieli kilka okazji, głównie po uderzeniach z dystansu Piotra Noconia czy Jana Ciućki. Jedynymi okazjami Sandecji w pierwszych 45 minutach były stałe fragmenty gry.

Druga część meczu wyglądała już zupełnie inaczej. To Sandecja prowadziła grę, szybciej atakowała i zagrażała bramce strzeżonej przez Karola Szymkowiaka. Najlepszą okazję do zdobycia gola goście mieli w 70 minucie, kiedy to jeden z zawodników Sandecji trafił w słupek.

Mocny początek drugiej połowy kosztował Sandecję sporo sił i od ok. 80 minuty to częstochowianie ponownie przeważali w posiadaniu piłki. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w doliczonym czasie gry Skra Częstochowa wykonywała rzut rożny. Piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła pod nogi Kucharczyka, który ładnym uderzeniem dał Skrze pierwszą wygraną w tym sezonie.

Tym samym „Skrzacy” udanie zaczęli sezon na stadionie przy ulicy Loretańskiej. I tylko żal, że mecze Skry w Częstochowie odbywać się będą bez udziału kibiców.

Następny mecz Skra Częstochowa rozegra równo za tydzień, w piątek (04.08), również u siebie podejmie Polonię Bytom.

Skład Skry: Szymkowiak, Kucharczyk, Mesjasz, Łabojko, Nocoń, Ciućka, Wojciechowski, Sajdak (Winciersz), Olejnik, Kubik (Malec), Nawrocki (Bartosiak)