Skra Częstochowa z kolejnym zwycięstwem w 2. Lidze

Piłkarze Konrada Geregi pokonali w 3.kolejce Polonię Bytom 1:0. Skrzacy potrafili umiejętnie konstruować akcje. Bardzo dobrze spisywali się też w wysokim pressingu, sprawiając niemałe trudności obrońcom Polonii.

Pierwsza wygrana w nowym sezonie

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 83 minucie Tobiasz Kubik. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie, dzięki czemu nasza ekipa mogła świętować drugie zwycięstwo z rzędu.

Tobiasz Kubik: Cieszę się bardzo, że pomogłem drużynie. Cała drużyna pracowała na sukces, mecz trwał 90 minut, wygraliśmy go i trzy punkty są na naszym koncie. W drugiej połowie, w końcówce było dużo walki (…), ale nie cofnęliśmy się, po strzelonej bramce cały czas graliśmy wysoko, chcieliśmy dominować. Czasami potrzeba było prostu przytrzymać piłkę, grać na czas, ale to jest prostu gra, zwycięzcy się nie ocenia (…). Myślę, że będziemy drużyną pokazującą solidność w grze defensywie (…).

– mówił w rozmowie z Danielem Flakiem zawodnik Skry Tobiasz Kubik. W piątek 11 sierpnia kolejne spotkanie Skry. Częstochowianie zagrają na „Lorecie” z Olimpią Elbląg. Pierwszy gwizdek o godz. 19.00.

Skra Częstochowa – Polonia Bytom 1:0

1 – 0 – Tobiasz Kubik 83’