Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skończą remont ul. Mirowskiej do połowy grudnia

Facebook Twitter

W grudniu przejedziemy ponownie Mirowską w Częstochowie. Zakończy się remont tej drogi, a przypomnijmy, że modernizacja była prowadzona na odcinku od ul. Nadrzecznej do ul. Faradaya wraz przebudową mostu nad Wartą. Prace są już na finiszu.

fot. materiał prasowy MZD

Zarząd Dróg chce zrobić częstochowianom mały prezent na święta i zamierza oddać inwestycję w połowie przyszłego miesiąca:

Aktualnie układane są warstwy ścieralne nawierzchni jezdni i prowadzone finalne roboty mostowe. Zakres prac się zasadniczo nie zmienił, został tylko rozszerzony o wymianę nawierzchni ul. Mirowskiej na odcinku od Faradaya do Kaczorowskiej – to taki brakujący odcinek pomiędzy wcześniej zrealizowanymi inwestycjami i wykonywanymi aktualnie pracami w obrębie tego miejsca. Dzięki temu wszystko będzie stanowić spójną całość

– tłumaczy Maciej Hasik – rzecznik Zarządu Dróg. Przebudowa ul. Mirowskiej to jedna z niewielu częstochowskich inwestycji, która nie ma opóźnień. Wykonawca ma dotrzymać terminu w połowie grudnia:

Przejezdność ul. Mirowskiej – także w okolicach tego terminu – powinna wrócić. Częściowo będzie przywracana już wcześniej. Dłużej za to mogą potrwać prace brukarskie z uwagi na problemy z dostawą materiałów na rynku budowlanym, z którymi zmagają się firmy wykonawcze, w tym wykonawca budowy ul. Mirowskiej.

Gdy zakończy się remont, autobusy wrócą na stare trasy, kierowcom zostanie przekazana nowa organizacja ruchu. Jak informuje Maciej Hasik z zarządu dróg, koszt inwestycji to ponad 10,5 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj