Siatkarze Exact Systems Norwid wygrali w Świdniku i są blisko 5. miejsca na koniec sezonu

Pomyśle informacje dotarły ze Świdnika do Częstochowy. Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w niedzielę w Świdniku z Polski Cukier Avia 3:1 i prowadzą w play-off o 5. miejsce 1:0.

Siatkarze Exact Systems Norwida rozpoczęli w niedzielę rywalizację o 5. miejsce w Tauron 1 Lidze. Rywalem częstochowskiego zespołu jest Polski Cukier Avia Świdnik. Z tą drużyną częstochowianie wygrali dwa raz w rundzie zasadniczej i po zwycięstwo jechali też w weekend do Świdnika.

Podopieczni trenera Piotra Lebiody po raz kolejny w tym sezonie zagrali na piątkę. Po dwóch setach był remis 1:1. W dwóch kolejnych setach częstochowscy siatkarze wygrywali dopiero po grze na przewagi i zwyciężyli w meczu 3:1.

Aby zająć 5. miejsce na koniec sezonu w Tauron 1 Lidze, siatkarze Exact Systems Norwida muszą wygrać w Częstochowie w czwartkowym rewanżu. Jeśli w hali Norwida zwyciężą goście, to zespoły nie będą grać trzeciego meczu tylko odbędzie się tzw. „złoty set” do 15 punktów.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (19:25, 25:22, 26:28, 30:32)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Szewczyk, Mucha, Kryński, Kopyść, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kogut, Antosiewicz, Cieślik, Franczak. Trener. P. Lebioda.

Polski Cukier Avia Świdnik: Nowak, Rawiak, Swodczyk, Rećko, Guz, Obermeler, Kuś (libero) – Walawender, Sługocki. Trener: W. Chwastyniak.