Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sezon grzewczy przed nami. Bądźmy eko

Facebook Twitter

Wkrótce sezon jesienny, co oznacza kolejne przygotowania do miejskiej walki ze smogiem. Są dodatkowe pieniądze na realizację wymiany źródeł ciepła w gospodarstwach domowych. Mają być ekologiczne, nowocześniejsze i mniej emisyjne.

Można dostać na ten cel od miasta nawet 7 tys. złotych dotacji.

Wylicza prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. W tym roku w ramach „Słonecznej Gminy” powstaną techniczne projekty instalacji. Będą montowane po zakończeniu najbliższego sezonu grzewczego. Co mogą wymienić w swoich domach nasi mieszkańcy?

Wyjaśnia Adnrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska. Władze miasta już po raz drugi zwiększają w tym roku pulę środków na program miejskich dotacji do wymiany pieców. Złożono już 350 wniosków, budżet przeznaczony na dotacje przekracza łącznie 1 milion złotych.

Dodaje Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy. Do osób, które złożyły akces do projektu i starają się o miejską dotację na wymianę źródeł ciepła, wkrótce zapukają pracownicy wysłani przez wykonawcę usługi

Informował Andrzej Szczerba z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Szczegóły znajdziecie na stronach www.czestochowa.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj