Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sesja Rady Miasta w Częstochowie. Między innymi ważne decyzje finansowe

Facebook Twitter

Dziś (16.02) zbiorą się częstochowscy radni. Od 11.00 sesja Rady Miasta w Częstochowie. Do podjęcia jest szereg uchwał ekologicznych, dotyczących dysponowania nieruchomościami w zasobach samorządu czy przegłosują ważne decyzje finansowe. W tym te związane z bieżącym budżetem i prognozą finansową miasta na kolejne lata.

fot.czestochowa.pl

Rada zajmie się też statutem Centrum Usług Komunalnych, które przejmuje szereg nowych zadań

– informował nas przed sesją Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta.

Włodzimierz Tutaj: Proponowane zmiany mają usprawnić koordynację prac związanych z utrzymaniem czystości i porządku na miejskich terenach zieleni, w tym realizację nasadzeń, w tym także nasadzeń zastępczych, drzew i krzewów w zakresie powierzonych działań. Centrum Usług Komunalnych będzie mieć także zarządzanie nieruchomościami, tymi powierzonymi, utrzymanie i zarządzanie placami rekreacji, placami zabaw i elementami małej architektury oraz zwalczanie gryzoni na terenach miejskich.

Dyskusja ma dotyczyć m.in. przymiarek do planów zagospodarowania przestrzennego, dla: Dźbowa, Grabówki, Parkitki czy centrum miasta. W Alejach i przy Piłsudskiego to kwestia szczególnie ważna.

Włodzimierz Tutaj: Jednym z nich jest miejscowy plan zagospodarowania obejmujący obszar położony w centrum Częstochowy, w rejonie alei Najświętszej Marii Panny oraz ulicy Piłsudskiego i Alei Wolności. Jest to etap pierwszy, bo obejmuje tylko część obszaru planowanego docelowo do objęcia planem. Ten obszar docelowy to 24, 40 hektara. Obszar podejmowany obecnie projektem planu jest mniejszy z uwagi na nierozstrzygnięte jeszcze kwestie zmian funkcjonalnych i rozwiązań komunikacyjnych, między innymi z nowym potencjalnie dworcem PKP.

Obrady jak zawsze można śledzić online poprzez podstronę eSesja. Potrzebne odnośniki znajdziecie na miejskiej witrynie czestochowa.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj