StartWiadomość dnia Wiadomości

Seria poważnych wypadków w jurajskich jaskiniach

Ratownicy jurajskiego GOPR-u przystąpili do akcji w środku nocy w rejonie skał Rzędkowickich. Na miejscu w Jaskini Studnisko znaleźli nieprzytomną osobę z urazem głowy oraz podejrzeniem urazu kręgosłupa. Po zabezpieczeniu mężczyzna został przetransportowany terenową karetką GOPR na parking, gdzie został przekazany karetce Pogotowia Ratunkowego z Kroczyc.

Do wypadku doszło podczas zjazdu na linie, jak mówią specjaliści lina była zbyt krótka i nie miała odpowiednich węzłów, dlatego grotołaz spadł z wysokości. To już kolejny tego typu wypadek w tym roku.

Kolejny miał miejsce w jaskini w rejonie Morska. Ratownicy znaleźli poszkodowanego w jaskini Dziadowej. Turysta nie odniósł żadnych obrażeń. Na dno pionowej jaskini dostał się przy pomocy własnych rąk ale pod koniec zejścia spadł z kilku metrów.

Jurajscy ratownicy po raz kolejny apelują, aby informować swoich najbliższych o planowej trasie wycieczki i przewidywanym terminie powrotu. Takie informacje mogą przyczynić się do szybszej akcji ratunkowej w razie zagrożenia.

Zostaw komentarz