Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śmierć turysty na Sokolicy. Mężczyzna spadł ze skały

Facebook Twitter

Dramatyczne doniesienia od członków grupy Jurajskiej GOPR. Śmierć na Sokolicy, mężczyzna spadł z okolic punktu widokowego.

Śmierć turysty na Sokolicy

Nie żyje 53-letni mężczyzna, który uległ wypadkowi na Sokolicy w Dolinie Będkowskiej. Mimo szybkiej akcji ratunkowej, turysty z Krakowa nie udało się uratować.

Śmierć turysty na Sokolicy. Spadł ze skał

Do wypadku doszło w niedzielę (17.09.) na Sokolicy w Dolinie Będkowskiej. Na miejsce została zadysponowana Grupa Jurajska GOPR, która wzięła udział w akcji ratunkowej. Okazało się, że turysta spadł ze skały z okolic miejsca widokowego. Znajdował się około 25 metrów na zboczu powyżej pola namiotowego. Po wstępnych oględzinach odstąpiono od czynności ratunkowych ze względu na poważny stan rannego.

 

Ratownicy wezwali na miejsce zdarzenia policje i Ochotniczą Straż Pożarną. W miejscu wypadku pojawiła się Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Będkowic, a następnie przetransportowano linami ciało mężczyzny. Nie udało się go uratować. Jak ustalili mundurowi, to 53-letni turysta z Krakowa. GOPRowcy zalecają, aby nie wspinać się w najbliższym czasie po tzw. Ścianie Zwierzątka.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024