Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sekrety biustonoszy półusztywnianych: idealne połączenie komfortu i kształtu [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Biustonosze damskie można podzielić na różne rodzaje nie tylko pod względem ich kroju. Drugi, równie ważny podział, uwzględnia rodzaj miseczki. Chodzi nie tyle o jej kształt, ile o rodzaj usztywnienia. Ma ono wpływ na komfort noszenia i wygląd biustu. Biustonosz będzie dobrze prezentował się w wybranych stylizacjach tylko wtedy, kiedy zostanie dopasowany zarówno jego krój, jak i usztywnienie.

biustonoszy półusztywnianych, biustonosz
mat. nadesłany

Rodzaje usztywnień w biustonoszach damskich

Jeśli chodzi o biustonosz damski (który możesz znaleźć tutaj: https://esotiq.com/pl/pl/biustonosze), w butikach znajdziesz kilka rodzajów tego elementu garderoby. Będą różnić się między sobą konstrukcją i rodzajem usztywnienia. W zależności od tego będą dawać różne podparcie dla biustu i inaczej prezentować się pod ubraniem.

  • Biustonosze usztywniane, czyli padded – to opcje dedykowane piersiom średniego rozmiaru. Dzięki pełnemu usztywnieniu w formie gąbki lub materiału nadają się do modelowania kształtu biustu. Ich zadaniem jest też osłonienie brodawek, aby nie odznaczały się pod ubraniem.
  • Biustonosze półusztywniane (dostępne tutaj: https://esotiq.com/pl/pl/biustonosze-polusztywniane), czyli semi-soft – w takich modelach staników damskich usztywniona jest jedynie ich dolna część. Górna pozostaje miękka, dzięki czemu konstrukcja miseczki wydaje się lżejsza. Podstawa tego stanika pozwala zebrać piersi i wymodelować biust. Jednocześnie nie jest on mocno zakryty, a gąbka lub tkanina modelująca nie naciskają na niego. Zazwyczaj górna część takich biustonoszy jest elegancko wykańczana za pomocą koronki lub przezroczystej siateczki.
  • Biustonosze miękkie, czyli non-padded lub soft – to staniki o bardzo delikatnej konstrukcji, która nie wywiera nacisku na piersi podczas noszenia. Mimo braku usztywnienia, biust w takich modelach również prawidłowo utrzymuje się na miejscu. Biustonosze miękkie występują w wersjach z fiszbinami oraz bez nich. To jedne z najbardziej zmysłowych i kobiecych propozycji. Najczęściej szyte są z delikatnych tkanin, jak koronka. Z tego względu nieraz stanowią strój wieczorowy, przeznaczony na specjalne okazje.
  • Biustonosz typu push-up – ten model przeznaczony jest nie tylko do usztywnienia piersi, ale również ich optycznego powiększenia. Poza dość sztywną miseczką, w stanik wszywana jest dodatkowa gąbka – pojedyncza lub nawet podwójna w wersji double push-up. Jej podstawowym zadaniem jest maksymalne podniesienie biustu.
  • Staniki z fiszbinami, czyli underwired – fiszbiny, obecne w wielu modelach biustonoszy damskich, także mają za zadanie usztywnić biust. To druty metalowe albo plastikowe o półokrągłym kształcie. Wszywa się je w dolnej części miseczki. Dzięki nim możliwe jest podtrzymanie biustu o większym rozmiarze.
  • Biustonosze bez fiszbin, czyli non-wired – to modele pozbawione jakichkolwiek wzmocnień i usztywnień. Z tego względu traktowane są jako specjalny rodzaj biustonosza, dedykowany kobietom, które z jakichś względów nie mogą nosić staników z fiszbinami i usztywnieniami.

Najbardziej uniwersalne biustonosze damskie

Wśród wszystkich wymienionych rodzajów biustonoszy, za najbardziej praktyczne i uniwersalne uchodzą biustonosze półusztywniane. Ich zaletą jest optymalne, a jednocześnie subtelne zebranie i podtrzymanie piersi. Miseczka usztywniona w dolnej części zapewnia komfort i nadaje piersiom ładny kształt niezależnie od ich rozmiaru. Górna część stanika półusztywnianego jest elegancko wykończona zdobieniami. Najczęściej są to hafty, tasiemki lub koronka.

Dostępne w wielu wariantach, w większości przypadków wyposażone są z w regulowane ramiączka. Dzięki temu pozwalają na ich jeszcze lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Konstrukcja tych staników nie ogranicza ruchów, dlatego można wykorzystać je w większości stylizacji, również z pasującym kolorystycznie szlafrokiem.

Do jakich stylizacji można nosić biustonosze półusztywniane?

Budowa staników damskich półusztywnianych pozwala na ich dość uniwersalne zastosowanie. W zależności od rozstawu ramiączek oraz miejsca połączenia miseczek, a także ilości zdobień, możesz je wykorzystać w wielu różnorodnych stylizacjach. Będą dobrze prezentować się zarówno pod codziennymi ubraniami, jak i pod wyjściowymi sukienkami. Musisz jedynie zadbać, aby ich dekoracyjna część została niewidoczna pod ubraniem. Możesz też zdecydować się na modele zdobione nieco skromniej, aby zwiększyć zakres ich zastosowania.

Podsumowanie: w czym tkwi sekret biustonoszy półusztywnianych?

Biustonosze półusztywniane są kompromisem pomiędzy wygodą a elegancją. Ich konstrukcja pozwala zadbać o odpowiednie podtrzymanie i podparcie biustu niezależnie od jego rozmiaru. Górna, subtelniejsza, ozdobna część cieszy elegancją. Staniki z półusztywnianymi miseczkami można nosić do praktycznie każdej stylizacji. Świetnie sprawdzi się też jako odważniejszy, wieczorny strój, ukryty pod lekkim szlafrokiem.

Wszystkich powyższych wskazówek i informacji udzieliła nam współpracująca z ESOTIQ brafitterka, Aleksandra Mierzejewska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024