Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rządowy Fundusz Polski Ład: Częstochowa stara się o dotacje na 3 projekty

Facebook Twitter

Dwa projekty dotyczą infrastruktury, jeden budowy miejskiego przedszkola. Częstochowski magistrat ubiega się o dotacje w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. W ramach tego programu jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji.

fot. Alicja/ Pixabay

Pierwszy ze złożonych przez Częstochowę projektów dotyczy „Budowy połączenia komunikacyjnego ul. 1 Maja – Krakowska w Częstochowie”:

W zakresie prac znalazła się m.in. przebudowa ronda na skrzyżowaniu al. Niepodległości, ul. 1 Maja, ul. Mickiewicza i al. Wolności na rondo turbinowe, wybudowanie wiaduktu drogowego o długości 150 m nad torami kolejowymi oraz przebudowa fragmentu ul. Krakowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Ks. Wróblewskiego. Całkowita wartość projektu to ponad 70 mln złotych, wnioskowane dofinansowanie to blisko 67 mln złotych

– informuje Sylwia Bielecka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy. Drugi projekt także dotyczy infrastruktury. To. „Budowa połączenia drogowego ul. Wojciecha Korfantego z ul. Bugajską w Częstochowie”:

Projekt zakłada budowę drogi gminnej – to ul. Korfantego, o długości 1,8 km, stanowiącej połączenie z drogą krajową DK46, czyli ul. Bugajską. Inwestycja łączy tereny inwestycyjne i zakłady produkcyjne z drogą DK46 oraz z gminami sąsiednimi. Całkowita wartość projektu to prawie 45 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie to 30 mln złotych. 

Trzeci ze złożonych przez Miasto projektu dotyczy budowy budynku Miejskiego Przedszkola nr 29 w Częstochowie, znajdującego się przy ul. Osada Młyńska 1 w dzielnicy Gnaszyn- Kawodrza.

Trzeci projekt obejmuje rozbiórkę budynku, budowę nowego 2 – kondygnacyjnego budynku, który będzie się składał z 5 oddziałów, z zapleczem kuchennym oraz sportowym. W ramach inwestycji uporządkowany zostanie teren, wybudowane drogi, dojścia, dojazdy, stanowiska postojowe, powstanie też nowy plac zabaw, zieleń będzie uporządkowana.

Przedszkole będzie przeznaczone dla 125 dzieci. Szacowana wartość inwestycji to 9.250.000 zł, a wnioskowane dofinansowanie to 5 000 000 zł, dodaje Sylwia Bielecka z częstochowskiego magistratu.

fot. bgk.pl

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji. Jeśli inwestycje dotyczą pierwszego priorytetu może to być nawet 95 proc. wartości inwestycji przy 5 proc. wkładu własnego (wnioski w drugim priorytecie mogą liczyć na 90 proc dofinansowania, w trzecim na 85 proc i w czwartym na 80 proc.)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj