Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rusza sezon grzewczy. Choć w południe przyjemnie, noce są chłodne

Facebook Twitter

Rusza sezon grzewczy w Częstochowie, i choć w ciągu dnia temperatura powietrza nadal utrzymuje się w okolicach 17 stopni Celsjusza, to noce i poranki są już chłodne. Mamy dobre informacje dla mieszkańców budynków zarządzanych przez ZGM TBS 

sezon grzewczy
fot.pixabay.com

6 października rozpoczyna się sezon grzewczy w budynkach, którymi zarządza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS.

Miejska spółka wystąpiła do Fortum o uruchomienie ogrzewania. W tym roku sezon rozpoczyna się wyjątkowo późno, a to ze względu na długo utrzymującą się, ciepłą jesień. Co istotne, jeśli zauważycie wszelkie przecieki po włączeniu ogrzewanie, należy zgłosić to administracji ZGM TBS, można też kontaktować się bezpośrednio z pogotowiem technicznym (nr tel. 34 368 25 22).

Jeśli awaria przydarzy się w nocy, dzwońcie bezpośrednio do firmy Fortum pod numer 993. Nie obawiajmy się natomiast zjawiska „zimnych kaloryferów”, to nie awaria. To naturalny stan wywołany nagłą różnicą temperatur.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Dobrą praktyką jest regulowanie zaworów przy grzejnikach zależnie od temperatury i naszych potrzeb. Przekłada się to na oszczędność ciepła. Nawykiem powinno być zakręcanie kaloryferów gdy wietrzymy mieszkanie, po zamknięciu okna znów otwieramy dopływ ciepła. W ten sposób regulujemy też temperaturę w całym mieszkaniu, ponadto warto zmniejszyć ją w nocy. I jeszcze jedna uwaga: przy wysokich temperaturach na zewnątrz zawór może okresowo sam zamykać dopływ ciepła do grzejnika.

Sezon grzewczy, w zależności od pogody, trwa zwykle do przełomu kwietnia i maja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj