Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

Wśród zadań ogólnomiejskich są takie, które dotyczą m.in. zakupu respiratorów dla szpitala miejskiego, zakupu karetki dla Sztabu Ratownictwa i Łączności, czy choćby montażu biletomatów w autobusach MPK.

Zdecydowana większość projektów dotyczy jednak infrastruktury. „ŁĄCZY NAS CHODNIK” to hasło zadania, które połączyło trzy częstochowskie dzielnice.. Wyczerpy-Aniołów, Zawodzie i Kiedrzyn… jak mówi Mariusz Musiał przewodniczący Rady Dzielnicy Kiedrzyn, w grupie siła:

Kiedrzyn jako dzielnica, która ma 3000 mieszkańców, nie jest w stanie konkurować w budżecie ogólnomiejskim z innymi dzielnicami, jedynie sojusz z innymi daje szanse na jakiekolwiek zrealizowanie zadania.

Nasza dzielnica Wyczerpy-Aniołów już chyba po raz 3 albo 4 bierze udział w takim projekcie ogólnomiejskim, gdzie kilka dzielnic ma ten sam priorytet, ten sam cel i swoje siły próbuje zrzeszać, żeby była większa szansa na to, aby otrzymać dofinansowanie z Budżetu Obywatelskiego na coś, na co mieszkańcy dzielnicy jednej, drugiej, trzeciej bardzo liczą

– dodaje Anna Herman, lider Budżetu Obywatelskiego. Trzy peryferyjne dzielnice Częstochowy walczą o budowę chodników. Pomysłodawcą pomysłu połączenia sił, jest radna Krystyna Stefańska.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze a Budżet Obywatelski to taka idealna okazja, by właśnie zrealizować takie zadania ważne dla dzielnicy, ale na które przeważnie nie ma pieniędzy w funduszu. Proszę też mieszkańców Częstochowy, żeby pomogli dzielnicom peryferyjnym, bo w ten sposób, jak zagłosują, będą mogli nam pomóc.

Chodnika nie ma, jest bardzo potrzebny, dzieci tamtędy chodzą do szkoły, poruszają. To jest główna, jedyna droga na Rząsawie, która jest tutaj w ramach dzielnicy Wyczerpy-Aniołów usytuowana.

Każdy, kto jest mieszkańcem Kiedrzyna wie, że potrzeby są praktycznie w całej dzielnicy. Dlaczego ulica Młodości? Chyba jest najbardziej w tragicznym stanie. Nie dość, że nie ma chodnika, to nie ma też ulicy

– dodaje Mariusz Musiał przewodniczący Rady Dzielnicy Kiedrzyn. Z kolei o ulicy Meliorantów mówiła Anna Herman. Głosowanie potrwa od 16 do 25 listopada. W tym roku, swoje głosy możemy oddać jedynie przez internet.

Tak, głosujemy tylko przez internet w tym roku, więc to jest proste aczkolwiek trzeba raz spróbować i powiedzieć później koleżance, koledze, znajomemu jak to zrobić. Trzeba mieć telefon komórkowy, trzeba wejść na stronę Budżetu Obywatelskiego i od 16 do 25 oddać głos. 

– wyjaśnia Lider Budżetu Anna Herman. Głosować mogą osoby, które ukończyły 13 lat.
Przypomnijmy, Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta Częstochowy, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu sami mieszkańcy, w tym roku do rozdysponowania jest 9 468 489 złotych.

Głosowanie odbywa się poprzez kartę do głosowania wypełnianą na platformie internetowej do głosowania dostępnej na stronie internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl, przy użyciu darmowego kodu SMS. Przy użyciu jednego numeru telefonu mogą zagłosować 2 osoby, ponieważ na jeden numer telefonu można uzyskać 2 kody – po jednym dla każdej z 2 osób.

Głosowanie polega na przydzieleniu danej liczby punktów projektom zadań, przy czym do dyspozycji głosujących jest 10 punktów dla projektów zadań o charakterze ogólnomiejskim i 10 punktów dla projektów zadań o charakterze dzielnicowym.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj