Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rondo Mickiewicza w fatalnym stanie- alarmuje nasz słuchacz. Mamy odpowiedź MZD

Facebook Twitter

Pożegnaliśmy się z zimową aurą, odwilż odsłoniła dziury na częstochowskich drogach. O fatalnym stanie nawierzchni na rondzie Mickiewicza informuje nasz słuchacz.

Rondo Mickiewicza
fot. asatira / pixabay.com

Rondo Mickiewicza w fatalnym stanie- alarmuje słuchacz Radia Jura

Witam. Chciałem zgłosić, że na rondzie Mickiewicza do 1 Maja przejazd dramatyczny. Dziury są takie, że naprawdę można tam urwać spokojnie zawieszenie.

Sprawę przekazaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg. Mamy już odpowiedź:

Maciej Hasik: Oczywiście rondo Mickiewicza i konieczne naprawy, tam ubytki nawierzchni, jak i szereg innych zgłoszeń są już w MZD i odbywa się sukcesywna ich realizacja. Natomiast tak jak już mówiliśmy wielokrotnie na antenie, zimą te naprawy odbywają się jeszcze niezgodnie z takim rzemiosłem drogowym, jak zadzieje się to wiosną, kiedy te remonty cząstkowe właściwe będą się odbywać.

Jak podkreśla Maciej Hasik rzecznik MZD w Częstochowie, na docelowe remonty ubytków trzeba poczekać do wiosny, w tej chwili prowadzone są jedynie prace doraźne. W rejonie ronda Mickiewicza musimy zachować ostrożność:

Maciej Hasik: Rondo Mickiewicza po pierwsze jest mocno wysłużone, do czasu zabezpieczenia tych ubytków, czyli ich napraw, należy tam zachować szczególną ostrożność. To rondo będzie niebawem poddawane gruntownej przebudowie, więc tutaj wszelkie zabezpieczenia czy poprawa tej sytuacji będzie miała charakter tylko doraźny po to, żeby po prostu wytrzymało to do momentu gruntownej przebudowy tego ronda w związku z budową przedłużenia ulicy 1 Maja właśnie od ronda Mickiewicza do ulicy Krakowskiej. Dlatego to miejsce zmieni się niebawem diametralnie.

W najbliższych dniach drogowcy będą prowadzić prace naprawcze na rondzie Mickiewicza. Kompleksowej modernizacji rondo doczeka się w ramach budowy połączenia ulicy 1 Maja z ul. Krakowską. Umowę z wykonawcą – firmą z Primost Południe z Będzina miasto podpisało w połowie czerwca 2023 r. Zamówienie musi zostać ostatecznie sfinalizowane do 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024