Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oczyszczanie miasta po zimie rozpoczęte- informuje MZD

Facebook Twitter

Miasto rozpoczęło wiosenne porządki drogowe na szeroką skalę. W przypadku jednak ewentualnych opadów i spadku temperatur będą mogły zostać tymczasowo wstrzymywane na rzecz „Akcji Zima".

fot.mat.prasowe

Drogowcy są w swych działaniach gdzieś pomiędzy zimą a wiosną:

Maciej Hasik: Nie tylko remonty cząstkowe nawierzchni jezdni, wymiany dywaników asfaltowych czy równanie dróg gruntowych wraz ich wzmocnieniami. Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie na terenie całego miasta realizuje równolegle intensywne prace związane z szeroko pojętymi porządkami po zimie w pasie drogowym w ramach bieżącego utrzymania infrastruktury drogowej, mostowej i kanalizacyjnej. Jednocześnie Urząd Miasta zlecił umycie i naprawę wszystkich przystanków oraz jak autobusowych i tramwajowych. Zadanie jest w trakcie realizacji i zakończy się wiosną.

Mówi Maciej Hasik, rzecznik MZD. Drogowcy mówią o kompleksowych porządkach na terenie miasta. Sprzątane są ulice, chodniki, a także odbywają się naprawy uszkodzonej infrastruktury drogowej. Zniknąć mają śmieci, kurz i piasek…

Maciej Hasik: Realizowane jest pozimowe zamieranie mechaniczne ulic i chodników, trwa jednocześnie zamiatanie ręczne w miejscach niedostępnych dla maszyn. Pozimowy osad i piach usuwany jest sukcesywnie ze wszystkich dróg rowerowych. Analogicznym pracom poddawane są także obiekty mostowe. Rozpoczęło się także odtwarzanie oznakowania poziomego, ekipy rozpoczęły te prace od centrum i sukcesywnie pojawiać się będą z malowaniem nowego oznakowania w kolejnych dzielnicach. Wiosną odtworzone zostaną wszystkie pasy na przejściach dla pieszych. Wymianie lub konserwacji poddana zostanie także część instalacji i słupów sygnalizacji świetlnej. Proces ten potrwa przez cały sezon.

Służby miejskie zadbają o to, aby zapewnić drożność kanalizacji…

Maciej Hasik: W ślad za oczyszczeniem ulic kolejnymi ekipami, które pojawiają się na wielu z nich, są brygady wykonujące zlecenia czyszczenia spustów deszczowych na ternie całego miasta. Od kilku dni trwa to w Śródmieściu, prace dotrą też do innych dzielnic. W drugiej połowie marca rozpoczęło się ponadto wiosenne wykaszanie wylotów kanalizacji deszczowej do rzek, rowów i odbiorników na terenie całego miasta. Informacje o pracach, które mogą generować niedogodności, pojawiać się będą na bieżąco na stronie internetowej www.mzd.czest.pl W zakładce utrudnienia w ruchu.

Informował częstochowian Maciej Hasik, przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj