Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata za spowodowanie śmiertelnego wypadku w wierzchowisku. Będzie apelacja?

Facebook Twitter

Znany częstochowski przedsiębiorca, który spowodował śmiertelny wypadek w Wierzchowisku 3 lata temu, nie trafi za kratki. Taki wyrok zapadł przed częstochowskim sądem. 

Zbrodnia w Blachowni Zbrodnia w Częstochowie śmiertelny wypadek Tragedia na autostradzie Sprawa zabójstwa Moniki zabił żonę siekierą Duchowny z aktem oskarżenia Śmiertelny wypadek podczas holowania Śmiertelne pobicie w Częstochowie - jest akt oskarżenia

Wiesław W. usłyszał wyrok 1 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata , w związku z z wypadkiem, który wydarzył się w czerwcu 2019 roku. Kierowca bmw z dużą prędkością wyprzedzał wówczas samochody na skrzyżowaniu Wodociągowej z Pogodną w Wierzchowisku. Najechał na tył jednego z pojazdów a na przeciwległym pasie czołowo zderzył się z nadjeżdżającą osobówką. Zginął 22-letni kierowca, a jego pasażer trafił do szpitala. Sprawca powoływał się na zły stan zdrowia i miał zasłabnąć za kierownicą.

Sąd Rejonowy w Częstochowie uznał mężczyznę winnym. Wiesław W. ma również zapłacić po 100 tysięcy zadośćuczynienia rodzicom 22-latka i po 30 tysięcy trzem pozostałym członkom rodziny. Ma zakaz prowadzenia pojazdów i zapłaci grzywnę. Wyrok nie jest prawomocny, a prokuratura wystąpi o jego pisemne uzasadnienie. Zwykle jest to zapowiedź złożenia apelacji. Oskarżenie domagało się wyższej kary.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024