Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przybywa w regionie ofiar metanolu. Sanepid wyjaśnia sprawę. Prokuratura prowadzi śledztwo ws. zgonów

Facebook Twitter

W poniedziałek (11.04.) zmarła 15-ta osoba w naszym województwie, która piła denaturat. To mieszkaniec regionu, który był hospitalizowany w Sosnowcu, potwierdza częstochowska prokuratura. O 14 zgonach na Śląsku informowały w ostatnich dniach służby wojewódzkie, śledczy oraz Sanepid.

Dwa odrębne postępowania toczą się w Częstochowie w Prokuraturze Rejonowej. Tylko podczas jednej libacji śmiertelnie zatruły się 3 osoby:

Gospodarz domu, 55-letni mężczyzna źle się poczuł i jego konkubina wezwała pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni stwierdzili zgon tego mężczyzny. Policjanci ujawnili w tym domu zwłoki kolejnego mężczyzny. Był to znajomy gospodarza 62-letni mężczyzna. W tym postępowaniu ustalono, że trzeci z mężczyzn źle się poczuł i został przewieziony do szpitala w Blachowni. Tam po kilku godzinach od momentu hospitalizacji nastąpił zgon tego mężczyzny

– informuje nas prokurator Tomasz Ozimek. Do zatruć alkoholem metylowym doszło m.in. w Bytomiu, Chorzowie, powiecie kłobuckim i częstochowskim. W większości ofiary to mężczyźni. Drugie śledztwo dotyczy miejscowości Pierzchno i podobnego zatrucia alkoholem niewiadomego pochodzenia:

W tym postępowaniu ustalono, że 30 marca nastąpił zgon 24-letniego mieszkańca miejscowości Pierzchno. policja uzyskała informację, że do szpitali zostało przewiezionych z objawami zatrucia alkoholem 3 domowników, w związku z tym prokuratura wszczęła postępowanie. Prokuratura Rejonowa w Częstochowie uzyskała informację, że jeden z mężczyzn, który był hospitalizowany w szpitalu w Sosnowcu, zmarł.

Dla potwierdzenia, czy śmierć 24-latka spowodował metanol, potrzebne będą jeszcze sekcja i badania toksykologiczne

– dodaje rzecznik Prokuratury Okręgowej – prok. Tomasz Ozimek. Sanepid wyjaśnia teraz w partii od którego z producentów znajduje się śmiertelna dawka metanolu.

fot. slaska.policja.gov.pl

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024