Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ROK Częstochowa: wystawa „Oddycham” – nowa odsłona w Galerii ART FOTO

Facebook Twitter

Częstochowa staje się kolejnym miastem na mapie Polski, które gościć będzie wyjątkową wystawę zbiorową pod tytułem „Oddycham”. Wernisaż odbędzie się 1 marca 2024 roku o godzinie 18:00 w przestrzeniach Galerii ART FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 15 marca.

ROK Częstochowa
for.rok.czestochowa.pl/n/wystawa-oddycham

ROK Częstochowa zaprasza na wystawę

„Oddycham” to projekt, który zrodził się z potrzeby artystycznego wyrazu po trudnym okresie pandemii. Autorki, wykorzystując różnorodne techniki i formy, stworzyły dzieła pulsujące życiem i emocjami. Wystawa jest próbą uchwycenia i przedstawienia rzeczywistości, w której centralnym punktem jest wolność – zarówno ta wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Prace prezentują różne aspekty życia społecznego i osobistego, od intymnych portretów po szerokie pejzaże, łącząc w sobie nostalgię i wrażliwość na otaczający świat.

Zaangażowane w projekt artystki to Ewa Bijak, Monika Cichoszewska, Małgorzata Dołowska, Katarzyna Leszczyńska – Kaszuba, Małgorzata Pawelczyk, Agnieszka Pazdykiewicz, Alicja Przybyszowska, Joanna Škerlak oraz Kamila Wiśniewska – Hałka. Każda z nich wnosi do wystawy własną, unikalną perspektywę, co sprawia, że „Oddycham” jest ekspozycją wielowymiarową i wielogłosową.

Wystawa cieszyła się już dużym zainteresowaniem i pozytywnymi recenzjami podczas swojej trasy po Polsce, odwiedzając miasta takie jak Olkusz, Olsztyn, Białystok, Gdańsk, Bełchatów, Nowy Sącz oraz Warszawa. Teraz przyszła pora, aby mieszkańcy Częstochowy i okolic mieli okazję doświadczyć tej wyjątkowej prezentacji.

rok częstochowa

ROK Częstochowa mat.prasowe

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj