Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rodzinnie i warsztatowo w weekend w Muzeum Częstochowskim

Facebook Twitter

Tym razem uczestnicy zajęć zainspirowani wystawą z grafikami, będą pracować z użyciem tuszu. Warto zapisać się i przyjść w sobotę (15.10.) do Pawilonu Wystawowego w Parku Staszica.

fot. google.com/maps

Mówi kierownik działu etnografii Ewelina Mędrala-Młyńska:

Ewelina Mędrala-Młyńska: Warsztaty rodzinne zostaną zrealizowane na wystawie “Dwie setki – Plucińska & Majewski. Różne drogi, jeden świat” w wykonaniu o grafiki, które wykonała Janina Plucińska, częstochowska artystka. Dzieci i rodzice będą wykonywali prace przy użyciu tuszu i papieru. Część prac, która prezentowana jest na wystawie dotyczy minionych, zapomnianych zawodów a w trakcie warsztatów trochę o tych zawodach opowiemy. Pobawimy się w zgadywanie, co dana grafika przedstawia.

Wystarczy zarezerwować w sobotę czas, wybrać się z dziećmi i samemu spróbować swych sił w pracy twórczej:

Ewelina Mędrala-Młyńska: Zapraszamy na takie zajęcia gdzie będziemy mogli plastycznie się „wyżyć” ale z drugiej strony trochę wiedzy etnograficznej zostanie w nich zawarte. Traktowaliśmy te warsztaty rodzinne trochę tak by rodzic miał nam pomóc w aktywowaniu artystycznego  dziecka, natomiast zauważyliśmy, że sami rodzice też bardzo chętnie włączają się i wykonują swoje prace. Staramy się by rodzice nie tylko pomagali ale też aktywnie uczestniczyli w tych zajęciach.

Zadzwońcie do Muzeum Częstochowskiego, jeżeli chcecie potwierdzić chęć uczestnictwa w Warsztatach Rodzinnych. Spotkanie w sobotę o godz. 12.00.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023