Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekrutują na nowe kierunki, zapowiadają powrót studentów w mury uczelni – plany UJD

Facebook Twitter

Psychologia najnowszym kierunkiem, na który rekrutację rozpoczął częstochowski Uniwersytet im. Jana Długosza. Od 23 sierpnia uczelnia przyjmuje dokumenty od kandydatów na te studia.

Na nowy rok akademicki uruchomiono 5 zupełnie nowych kierunków kształcenia

– mówi rzecznik UJD Marek Makowski.

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie uzyskał uprawnienia do prowadzenia kierunku Psychologia na jednolitych studiach magisterskich o profilu praktycznym. Oznacza to, że oferta dydaktyczna uniwersytetu została wzbogacona o jeszcze jeden kierunek studiów, czyli o psychologię. Wiemy, że wokół tego kierunku panuje duże zainteresowanie i wielu kandydatów o niego pytało.

Nowości jest sporo, wiele z oferowanych studentom kierunków pozwala też kontynuować naukę w Częstochowie. Uruchamiane są dla zainteresowanych osób studia II stopnia – magisterskie.

Ruszyła rekrutacja i można rekrutować się za pośrednictwem naszej platformy rekrutacyjnej. Do tej platformy można dostać się poprzez stronę naszej uczelni lub bezpośrednio www.rekrutacja.ujd.edu.pl. Przypomnę nowości w naszej ofercie: Produkcja i marketing żywności (studia I stopnia, studia inżynierskie), Informatyka (studia II stopnia), Pielęgniarstwo (studia II stopnia) oraz Iberoznawstwo (studia II stopnia). Rekrutacja trwa do 13 września.

– mówi Marek Makowski z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza. Dotychczasowi studenci liczą, że będą mogli znów uczyć się w salach wykładowych i uczestniczyć w ćwiczeniach. Takie są też uniwersyteckie plany:

Od nowego roku akademickiego przewiduje się co do zasady powrót do realizacji kształcenia w siedzibie uczelni. W przypadku zwiększenia się liczby zachorowań na Covid-19, możliwe będzie ponowne wprowadzenie ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni, w tym kształcenie w trybie hybrydowym, a w skrajnym przypadku również poprzez powrót do kształcenia zdalnego. Poinformujemy przez naszą stronę, w aktualnościach o wszelkich zmianach w tej sprawie.

Jeżeli kandydujesz na studia, lub masz kontynuować naukę od października, warto wcześniej śledzić wszelkie komunikaty UJD w temacie formy studiowania. Informował w tej sprawie Marek Makowski z częstochowskiego uniwersytetu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj