Raków walczy dalej! Zwycięski remis z Qarabağ FK!

Remis i kolejna runda eliminacji Ligii Mistrzów dla Rakowa. Częstochowianie zremisowali 1:1 w rewanżowym meczu z Qarabağ FK. Do tej pory to Karabach wyrzucał polskie drużyny z tych eliminacji.

Raków Częstochowa zagra z Arisem Limassol

Spotkanie w Częstochowie zakończyło się wynikiem 3;2 dla Rakowa. Teraz kolejnym Rywalem w eliminacjach będzie cypryjski zespół Aris Limasso. Spotkanie z tym zespołem już we wtorek, 8 sierpnia o g. 20:00 w Częstochowie. Termin wyjazdowego meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice został przełożony na piątek, 11 sierpnia, g. 20:30.

Pierwsze minuty środowej rywalizacji były wyrównane. Najwięcej walki oglądaliśmy w środkowej części boiska. Z upływem kolejnych minut gospodarze próbowali przejąć inicjatywę, odważniej atakując bramkę Vladana Kovačevicia. Pierwszą próbę podjęli, uderzając zza pola karnego, ale z tym uderzeniem poradził sobie „Kova”. W odpowiedzi Medaliki spróbowali zagrozić ze stałego fragmentu, ale piłka po strzale głową Stratosa Svarnasa wpadła w ręce golkipera mistrza Azerbejdżanu. W 24. minucie przed świetną okazją stanął John Yeboah, ale jego uderzenie w sytuacji sam na sam w ostatniej chwili zostało zablokowane przez wracającego defensora Qarabağ FK. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy trener Dawid Szwarga był zmuszony do przeprowadzenia zmiany. Boisko z urazem opuścił John Yeboah, a jego miejsce zajął Bartosz Nowak. Jeszcze przed przerwą na mocny strzał z dystansu zdecydował się Marko Janković, ale kapitalną paradą popisał się Vladan Kovačević i to do niego należał ostatni akcent pierwszej części spotkania na Stadionie Olimpijskim w Baku.

Drużyna Medalików na drugą połowę wyszła z Fabianem Piaseckim, który zastąpił Łukasza Zwolińskiego. Gospodarze byli bardzo bliscy rozpoczęcia drugiej części od mocnego uderzenia, ale ponownie świetnie między słupkami naszej bramki zachował się Kovačević. Podopieczni trenera Dawida Szwargi zdołali nieco uśpić czujność przeciwników, co świetnie wykorzystał Fran Tudor. Chorwat minał rywali, a następnie silnym strzałem umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Zespół trenera Qurbana Qurbanova wyrównał już 8 minut później, kiedy najlepiej w polu karnym odnalazł się Redon Xhixha. Piłkarze Rakowa nie zwiesili głów i walczyli o kolejne trafienie. Po centrze Sonny’ego Kittela z rzutu wolnego niedaleko słupka głową uderzał Fabian Piasecki. Qarabağ FK odpowiedział za sprawą Marko Jankovicia, ale ten trafił w słupek. Gospodarze do końca próbowali doprowadzić do wyrównania, ale obrona Medalików na to nie pozwoliła. Raków po remisie zameldował się w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!

Qarabağ FK – Raków 1:1 (0:0)

Bramki: Xhixha 60′ – Tudor 52′

Raków: Kovačević – Racovițan, Arsenić, Svarnas, Tudor, Berggren, Papanikolaou, Jean Carlos, Cebula (61. Kittel), Yeboah (31. Nowak – 62. Kochergin), Zwoliński (46. Piasecki)

Qarabağ FK: Mahammadaliyev – Bayramov, Mustafazade, Medina, Cafarquliyev (79. Diakhaby), Janković, Júlio Romão, L. Andrade, Benzia (70. Juninho), Zoubir, Xhixha (70. Keyta)