Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków w niedzielę jedzie do Łodzi na mecz z Widzewem

Facebook Twitter

Raków jedzie do Łodzi wyrównać porachunki z lat 90. Podopieczni Marka Papszuna zmierzą się w niedzielę (02.10.) z Widzewem Łódź na jego terenie.

Ofensywną grę zapowiada trener Rakowa:

Marek Papszun: Przed nami emocjonujący mecz ze strony kibicowskiej, ale Widzew też prezentuje się dobrze, więc może być wibrująca atmosfera na boisku i na trybunach. Widzew to jest duża historia, wielka tradycja. Kibice go nie opuścili. Dzisiaj zbierają tego efekty. Na pewno stadion dodaje energii, to będzie dodatkowy zawodnik, ale my już w takich warunkach graliśmy niejednokrotnie, drużyna jest doświadczona. Myślę, że nas wpływa to nie deprymująco, a wręcz przeciwnie.

Podczas przerwy na mecze reprezentacyjne piłkarze Rakowa nie próżnowali i ciężko trenowali. Rozegrali też zwycięski mecz kontrolny z Górnikiem Zabrze. Za 1,5 miesiąca rozpoczną się Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. W związku z tym przerwa w rozgrywkach Ekstraklasy potrwa aż do stycznia. Trener już planuje, jak wykorzystać ten czas:

Marek Papszun: Nie mamy jeszcze dopiętego harmonogramu, aczkolwiek wiem, co chcielibyśmy robić w tym okresie, ale to nie jest łatwe, bo plany są też związane z grami sparingowymi, grami kontrolnymi, gdzie chcielibyśmy, żeby rywale byli zagraniczni. To nie jest łatwe, żeby to dopiąć. Pracujemy nad tym i chcemy ten okres wykorzystać jak najlepiej. To jest specyficzny czas, gdzie są dwa okresy przygotowawcze zimowe – jeden jest przed świętami a drugi po

– zapowiadał szkoleniowiec czerwono-niebieskich Marek Papszun.

Mecz Widzew Łódź kontra Raków rozpocznie się w niedzielę o godz. 17:30

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023