Raków tylko zremisował z Cracovią i stracił pozycję lidera

W meczu 32 kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali u siebie z Cracovią Kraków 1:1. Prowadzenie częstochowianom dał Vladislavs Gutkovskis, wyrównał Sergiu Hanca. Tylko 1 punkt zdobyty w tym spotkaniu, przy wygranej Lecha Poznań w Gliwicach z Piastem oznacza, że Raków stracił pozycję lidera na rzecz "Kolejorza".

Drużyna „Pasów” ewidentnie nie pasuje naszym piłkarzom i to potwierdziło się w niedzielnym spotkaniu. Raków od początku spotkania był częściej w posiadaniu piłki, ale defensywa Cracovii spisywała się bardzo dobrze. W 38 minucie „czerwono – niebieskim” wreszcie udało się ją przełamać – gola głową z bliskiej odległości zdobył skuteczny ostatnio Gutkovskis.

Od początku drugiej połowy podopieczni trenera Marka Papszuna starali się zdobyć drugiego gola i mieli kilka dobrych okazji – po uderzeniach Ivi Lopeza, Mateusza Wdowiaka czy Frana Tudora. Niestety jeden z kontrataków Cracovii okazał się skuteczny – w 62 min. bramkę po uderzeniu zza linii pola karnego zdobył Hanca. W końcówce częstochowianie szturmowali bramkę strzeżoną przez Lucasa Hrosso, ale bezskutecznie. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i kibice z niecierpliwością oczekiwali na rezultat spotkania Piast Gliwice – Lech Poznań.

W Gliwicach Lech objął prowadzenie w 16 minucie, Piast wyrównał zaraz po przerwie, ale na 2 minuty przed końcem spotkania Mikael Ishak dał poznaniakom zwycięską bramkę. 3 punkty Lecha oznaczają, że Raków spadł na drugie miejsce w tabeli i traci do „Kolejorza” 2 punkty. Do końca rozgrywek pozostały 2 spotkania, w których Raków zmierzy się z Zagłębiem Lubin na wyjeździe i Lechią Gdańsk u siebie. Lecha czekają konfrontacje z Wartą Poznań i również Zagłębiem Lubin.