Raków pewnie wygrywa z Podbeskidziem

W meczu 4 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w piątek (18.09) piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko Biała 4:1. Bramki dla Rakowa zdobywali Petr Shwarz (2 gole z rzutów karnych), Vladislavs Gutkovskis (gol z rzutu karnego) i Marcin Cebula, dla gospodarzy jedyne trafienie zaliczył Tomasz Nowak.

Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków Rakowa, jednak pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, kiedy to w 13 minucie ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Nowak. Kilka minut później sędzia po analizie VAR przyznał rzut karny dla „czerwono-niebieskich”, po zagraniu ręką jednego z zawodników Podbeskidzia. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał w 21 min. Shwarz. W 34 minucie było już 2:1 dla częstochowian, podanie Tudora wykorzystał Cebula. W 40 minucie w polu karnym gospodarzy faulowany został Igor Sapała i sędzia słusznie podyktował kolejnego karnego dla Rakowa, wykorzystanego po raz drugi przez Shwarza. W 45 minucie dynamiczne wejście Patryka Kuna w pole karne piłkarzy z Bielska Białej zakończyło się faulem na naszym zawodniku co skutkowało 3 rzutem karnym w meczu! Tym razem skutecznym egzekutorem był Gutkovskis. Pierwsza połowa zakończyła się więc rezultatem 4:1 dla podopiecznych trenera Marka Papszuna.
W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie, mimo tego, że nasi piłkarze zaliczyli kilka strzałów w słupek i poprzeczkę. Raków odniósł zasłużone, trzecie zwycięstwo z rzędu w tym sezonie.
Gratulujemy!
Skład Rakowa: Szumski, Wilusz, Petrasek, Piątkowski, Kun, Schwarz (82. Papanikolaou), Sapała, Tudor, Cebula (72. Ivi Lopez), Tijanić (86. Lederman), Gutkovskis (86. Musiolik)