Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków i Skra zagrają na wyjazdach

Facebook Twitter

Przed nami kolejny piłkarski weekend, tym razem drużyny z naszego miasta swoje mecze rozegrają w roli "gościa". W meczu 35 kolejki PKO Ekstraklasy, w piątek (10.07) Raków Częstochowa zagra w Zabrzu z Górnikiem. Skra Częstochowa uda się w sobotę (11.07) do Elbląga, na mecz z Olimpią, w ramach 31 kolejki 2 ligi.

Raków i Górnik mają już zapewnione utrzymanie, drużyny toczą tylko walkę o miano „mistrza” grupy spadkowej. Częstochowianie mają w tej chwili 3 punkty przewagi nad drużyną gospodarzy najbliższego spotkania. W rundzie zasadniczej podopieczni trenera Marka Papszuna przegrali na wyjeździe z Górnikiem 0:1, u siebie pokonali Zabrzan 2:1. Początek meczu w piątek (10.07) o godzinie 20.30.

Skrę Częstochowa czeka kolejny ważny pojedynek w walce zarówno o utrzymanie jak i awans do play-off o 1 ligę. Różnice punktowe w tabeli 2 ligi, między drużynami broniącymi się przed spadkiem i tymi, walczącymi o awans są minimalne, dlatego każdy punkt jest na wagę złota. W pierwszym meczu obu drużyn, rozegranym w Częstochowie, Skra uległa ekipie z Elbląga 0:2. Sobotni rywal Skry zajmuje aktualnie wysokie, 4 miejsce w tabeli, przed podopiecznymi trenera Pawła Ściebury niezwykle ciężkie spotkanie.
Początek meczu w sobotę (11.07) o godzinie 16.00.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024