Raków Częstochowa wygrywa z belgijskim Gent! Awans do Ligi Konferencji Europy coraz bliżej!

W pierwszym spotkaniu 4 rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy rozegranym w czwartek (19.08) na stadionie w Bielsku Białej piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali KKA Gent 1:0 (0:0). Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 64 minucie kapitan "czerwono-niebieskich" Andrzej Niewulis. Za tydzień jeszcze ciężki rewanż w Belgii, na który częstochowianie udadzą się ze skromną (ale jednak) zaliczką.

Pierwsza konfrontacja z belgijską drużyną okazała się dla Rakowa niezwykle ciężką przeprawą. Piłkarze z Gandawy w pierwszej połowie byli ekipą zdecydowanie lepszą i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Kovacevica. Nasz bramkarz rozgrywał kolejny raz znakomite spotkanie i to dzięki jego interwencjom Raków nie stracił bramki. Podopieczni trenera Marka Papszuna nie potrafili znaleźć recepty na szybkich i dobrze zorganizowanych piłkarzy gości. Dodatkowo w 22 minucie fatalnej kontuzji ręki doznał nasz obrońca Zoran Arsenic, którego zastąpić musiał Milan Rundic.
W drugiej połowie Raków znów był drużyną słabszą, ale szczęście było po stronie naszych piłkarzy. W 64 minucie po fatalnym błędzie obrońcy Gent gola zdobył Niewulis. Belgowie rzucili się do odrabiania strat, Raków nastawił się na grę z kontry. Gra się bardzo zaostrzyła, a w 87 minucie po bardzo ostrym wejściu obrońcy gości Nurio Fortuny z boiska zniesiony na noszach został Wiktor Długosz. Częstochowianie kończyli mecz w dziesięciu, bo wcześniej trener Papszun wykorzystał wszystkie możliwe zmiany. Wynik jednak nie uległ już zmianie i Raków odniósł szczęśliwe, jednobramkowe zwycięstwo. Przed naszymi piłkarzami już ostatni mecz na drodze do historycznego i sensacyjnego sukcesu, jakim byłby awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA.