Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Radni zgodzili się na sprzedaż Domu Księcia

Facebook Twitter

Po dwukrotnym podejściu do tematu, uchwałę przegłosowali w czwartek (14.03.) radni koalicji w Radzie Miasta. Nie było jednomyślności, bo podczas dwóch kolejnych obrad temat podzielił salę, a przyszłość starej kamienicy budzi kontrowersje.

Mówią radni Paweł Ruksza, Andrzej Sowa, Katarzyna Jastrzębska oraz Ryszard Szczuka, którego znajomy jest właścicielem jednego z mieszkań w opuszczonym budynku:

Przeciwko zgodzie dla prezydenta na sprzedaż Domu Księcia, konsekwentnie głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Argumentowali że sprzedaż jest niezasadna i przedwczesna.

Mówi częstochowska radna Beata Struzik. Na razie stuletnia kamienica, została w ostatnich latach doraźnie zabezpieczona przed dalszym niszczeniem. Miasto widziałoby w tym miejscu hotel, ale radni obawiają się, że samorząd utraci kontrolę nad wykorzystaniem kamienicy przez przyszłego właściciela.

Z radnym Piotrem Kaliszewskim rozmawiał Mariusz Osyra. Nie ma na razie żadnych doniesień o podmiotach zainteresowanych przejęciem Domu Księcia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj