Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co sprawia, że domy w Małopolskim są takie wyjątkowe? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Wyjątkowe położenie województwa małopolskiego sprawia, że wiele osób chciałoby mieć tu własny dom wolnostojący lub nieruchomość w zabudowie szeregowej. Co ciekawe na ich wyjątkowość wpływa nie tylko piękna okolica, ale również charakterystyczne elementy konstrukcyjne oraz oryginalne style architektoniczne, które są bardzo różnorodne. Dzięki temu każdy może tu znaleźć wymarzony piękny dom jednorodzinny lub mieszkanie i to niezależnie od tego, czy preferuje klasyczne kamienice, czy może nowoczesne obiekty zaprojektowane zgodnie z aktualnymi trendami.

mat. nadesłany
  1. Piękny dom jednorodzinny charakterystyczny dla Małopolski
  2. Klasyczna kamienica czy dom jednorodzinny?
  3. Największy wybór ogłoszeń na domy w Krakowie, działki w Krakowie
  4. Jakie działania warto podjąć, aby ułatwić sobie sprzedaż domu?

Chociaż trudno scharakteryzować, co tak naprawdę najbardziej wyróżnia domy w Małopolskim, to można wskazać kilka elementów, które są znakiem rozpoznawczym tej okolicy. Świetnym przykładem jest wykorzystywanie drewna, co pozwala uzyskać wyjątkowy klimat. Domy z bali wyróżniają się pięknem i dużą trwałością, a do tego spodobają się zarówno miłośnikom natury, jak i osobom ceniącym sobie minimalistyczne rozwiązania. Sprawdź, czym jeszcze zachwycają domy w Krakowie, działki w Krakowie i inne nieruchomości położone w pobliskich miejscowościach.

Piękny dom jednorodzinny charakterystyczny dla Małopolski

Wykorzystanie lokalnych surowców w starszych obiektach sprawia, że czasami można znaleźć atrakcyjny dom położony we wspaniałej lokalizacji, który może jednak wymagać przeprowadzenia niewielkiego remontu. Warto o to zapytać aktualnego właściciela, aby można było się odpowiednio przygotować. Jeżeli natomiast ktoś ma do sprzedaży dom wymagający dodatkowego nakładu w związku z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych, powinien o tym poinformować w ogłoszeniu.

Klasyczna kamienica czy dom jednorodzinny?

Dla niektórych osób ciekawsze oferty niż domy na sprzedaż Kraków to te, które dotyczą klasycznych kamienic z okresu Młodej Polski. To właśnie te budynki zachwycają bogatymi zdobieniami i doskonale sprawdzają się jako nieruchomości do mieszkania, jak i obiekty kupowane w celach inwestycyjnych. Średnie ceny domów i innych obiektów w województwie małopolskim można sprawdzić na https://kazo.pl/domy/krakow_krakow.

Największy wybór ogłoszeń na domy w Krakowie, działki w Krakowie

Domy w Krakowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem niezależnie od tego, czy w danym momencie jest boom na rynku nieruchomości, czy też sprzedaż mieszkań i domów spada. Z tego powodu w większości przypadków nie trzeba czekać ze sprzedażą, szczególnie jeżeli zamieści się ogłoszenie na popularnej stronie Kazo.pl. Równie łatwo można wystawić na sprzedaż działkę i to niezależnie od tego, czy powierzchnia działki jest duża, czy też niewielka.

Jakie działania warto podjąć, aby ułatwić sobie sprzedaż domu?

Zanim przygotuje się ogłoszenie typu „sprzedam dom”, warto na spokojnie przyjrzeć się obiektowi i zastanowić, co można zrobić, aby zwiększyć jego wartość i sprawić, aby stał się bardziej atrakcyjny w oczach potencjalnych kupujących. Przykładem takich działań jest modernizacja systemu ogrzewania, szczególnie jeżeli chodzi o domy jednorodzinne sprzed lat, gdzie często montowano piece.

Oczywiście, jeżeli nieruchomość położona jest w dobrej lokalizacji, to nie powinno być problemów ze znalezieniem kupca nawet bez podjęcia takich kroków. Dzięki nim można jednak uzyskać lepszą cenę. W ostatnich latach istotne dla osób szukających dla siebie domu z rynku wtórnego stało się to, czy nieruchomość wyposażona jest w system typu smart home. Takie inteligentne rozwiązania mogą obejmować między innymi automatyzację świateł, automatyczne odkurzacze czy też systemy alarmowe i inne udogodnienia. Zanim jednak zacznie się wprowadzać zmiany, których celem jest uzyskanie lepszej oferty od osób zainteresowanych zakupem domu, należy dokładnie przeliczyć, jaki będzie ich całkowity koszt.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024