Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Radni pytają o sprawę kompostowni. Inwestycji obawiają się mieszkańcy

Facebook Twitter

Mieszkańcy Zawodzia i Dąbia protestują przeciwko kompostowni, obawiają się skażenia środowiska. Pod protestem w tej sprawie zebrali już około 600 podpisów. O wyjaśnienie sprawy radni proszą prezydenta miasta.

O obawach mieszkańców pisaliśmy TUTAJ!

Interpelację złożyłam pod koniec kwietnia w sprawie budowy kompostowni, zwróciłam się do pana prezydenta o wyjaśnienie całej zaistniałej sytuacji, ponieważ protesty osób zainteresowanych są bardzo głośne i bardzo liczne, argumenty naprawdę przemawiają za tym, aby poważnie się zastanowić czy taka działalność na terenach pohutniczych jest konieczna.

– informuje radna Małgorzata Iżyńska. Mieszkańcy zapowiadają protest, blokowanie ulic i dalszą walkę o czystość otoczenia w swoim miejscu zamieszkania. Także w rejonie ul. Dębowej i Rejtana, gdzie niebezpieczne odpady składuje firma Sita.  Jeszcze nie zapadły w mieście decyzje dotyczące pozwoleń na budowę kompostowni w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych:

Na razie dostaliśmy odpowiedź, że decyzje nie zostały podjęte. Częstochowa już od wielu lat specjalne przeznaczyła środki bardzo duże, aby zorganizować miejskie wysypisko śmieci, poza terenami zamieszkanymi i częstochowskie przedsiębiorstwo ma taki teren w Sobuczynie, właśnie po to aby nie było konfliktu z mieszkańcami, żeby nie zatruwać środowiska, żeby transport odpadów nie był uciążliwy dla częstochowian.

– dodaje częstochowska radna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj